Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküliek! Hogy viselitek...

Munkanélküliek! Hogy viselitek a keresgélést, munkanélküliséget? Milyen végzettségetek van?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon nehezen. Azt mondják, csak az nem dolgozik, aki nem akar. Középfokú képesítésekkel, harmincnál több éves szakmai gyakorlattal nem kellek szakmán belül. De nem vagyok jó takarítónak, segédmunkásnak, pizzafutárnak, szórólapozónak sem.
2012. ápr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát ez valóban elszomorító, főleg ennyi munkatapasztalattal. Én pályakezdő vagyok, nagy a kilátástalanság
2012. ápr. 12. 21:51
 3/13 anonim válasza:
93%

egyre rosszabbul, már egy éve interjúról, interjúra járok. érettségi +2 szakma(és félkész diploma).

amikor egy takarítói állásra pályáztam és arra sem vettek fel, akkor sikerült lázba bőgni magamat.

2012. ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Én így 1 év után már kezdem nagyon utálni az egészet. Tavaly leérettségiztem, egy négyesem volt, a többi mind ötös lett (emelt is volt közte). Viszont sajnos nem mehettem egyetemre rögtön érettségi után, még államisra se, mert annyira rosszul álltunk, hogy nem tudtuk volna kifizetni a kollégiumot, a közlekedést és egyebeket. Dolgozni szerettem volna, hogy legyen egy kis összespórolt pénzem, amiből majd fizethetem az egyetem alatt, amit kell, de így egy szál érettségivel, pláne nulla tapasztalattal sehová nem kellek. Lassan egy éve keresgélek, de mindenhol visszautasítanak, vagy még arra se méltatnak. Mivel nincs munkám, nincs pénzem, hogy továbbtanuljak, és mivel nincs rendes végzettségem, nem vesznek fel semmilyen állásra. Kezdem úgy érezni, hogy soha semmi esélyem nem lesz normális életet élni.
2012. ápr. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Én már több éve vagyok pályakezdő. Lelkiekben odáig jutottam az utóbbi hónapokban, hogy teljesen megértem, ha valaki öngyilkos lesz. Érettségi és 2 szakma mellett én így állok. Segélyem sincs már, mivel megvonták. Már reményem sincs semmire, egyre jobban letargiába zuhanok. Több hónapja már interjúra sem hívnak.
2012. ápr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
23 évesen inkább törni kellene a fejeteket a megoldáson, hogy kikecmeregjetek ebből az állapotból. Ha nincs munka hát teremteni kell, nem kell minden vállalkozáshoz több millió ft, valamit ingyen is el lehet kezdeni.
2012. ápr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
92%
kedves 6. ha te tudsz ilyet, akkor kérlek mond
2012. ápr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Vállalkozóként meg fizessem magam után a 40ezres TB-t. Ha vállalkozóként pedig nincs semmi keresetem, legyen őszinte örömmel mínuszban. Szuper.
2012. ápr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
3 hónapja vagyok munkanélküli,most jár le a segélyem. 60 helyre pályáztam. 2 diplomám van, több nyelven beszélek. Még csak be se hívnak, igaz, én a középkorú korosztályhoz tartozom és "öreg"nek tartanak.
2012. ápr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

megértelek titeket. nem tudom ki honnan ír, de a nagyobb városokban vannak call centeres munkák. nem egy felemelő dolog telefonon tukmálni, viszont bejelentett munka, lesz TB-d, és legalább fizut is kapsz.

ja, és ami a pályakezdőknek fontos: tapasztalat!


nekem is egy érettségim van, majdnem kész a diplomám. az egyetem alatt dolgoztam ilyen helyeken. nem lettem milliomos, de volt némi pénzem.


próbáljátok meg, nézzetek utána ezeknek is. semmivel sem megalázóbb mint mondjuk takarítani vagy a gyárban a soron pakolni a konzervet.


szóval fel a fejjel, örüljetek hogy van 2 kezetek, lábatok, láttok, hallotok. sokaknak még ez sincs meg, mégis próbálják élvezni az életet.


ja, és ezekre a melókra kezdőket is felvesznek, a lényeg, h meg tudj szólalni, és akard csinálni.

2012. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!