Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen tanárnak lenni?

Milyen tanárnak lenni?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni,hogy a tanárnak tulajdonképpen miből áll a napja.Egyik ismerősöm azt mondta,hogy délelőtt tanít,aztán ennyi.Szerintem nincs annyi szabadideje,hogy mellette esetleg tenisz edző is legyen,és szerinte van..
2009. jún. 19. 22:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Délelőtt tanít, aztán délután lehet neki szakkör, ha nyelvtanár, akkor rengeteg különóra, lehet h napközizik is, dolgozatok javítása, ha pedig kezdő, akkor főként a másnapra készüléssel telnek a délutánok. Egy tanár napja azzal nem ér véget, hogy kicsengetnek. Ha ügyesen osztja be az idejét, lehet teniszedző szerintem.
2009. jún. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Általában délután 2-ig van órám, utána még kb. fél óra adminisztráció (naplóbeírás, ilyesmi). Kb. 5 körül hazaérek és este még kb. 3-4 óra munka másnapra (dolgozatjavítás, feladatok összeállítása órára és főleg a másnapi órára készülés, nem vagyok kezdő, de 4 tantárgyat tanítok, ami aktualitásokat is követ, tehát nem adhatom le minden évben ugyanazt)

Mellette tanítok még egy másik suliban is, de ha családom lenne, ezt már nem lehetne összehozni. (Napi 3 óra közlekedés is)


Megnézem azt a tanárt, aki kicsöngetéskor hazamegy és a másnap reggeli becsöngetésig nem is foglalkozik semmi szakmaival otthon. Ha más nem, szakirodalmat is kell olvasni, követni az aktualitásokat, szóval nem abból áll, hogy 8-tól 2-ig dolgozom... Ja és ha valaki osztályfőnök, akkkor azzal is kell foglalkoznia, intézni az osztály ügyeit, szülőkkel beszélni, programokat szervezni és persze időközönként minden tanárnak a szülői értekezlet, fogadóóra.

De imádom csinálni, van másik szakmám is, de a tanítás egyben szerelem is:)

2009. jún. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Általában nem csak délelőtt tanít ,hanem pont mint neked reggel fél 8tól nagyjából kettőig van órája. Utána 4 ig szakkör,napközi, fakultáció, specializáció, egyebek. Vagy, megírja a naplóját, az elszámolásait, az óratervezeteit esetleg, tanmenetet böngész, gyűlésezik, ha osztályfőnök akkor pluszba megcsináljak azokat a teendőket, előkészül a holnapi napjára, kijavítja, vagy elkészíti a dolgozatokat, értékeléseket ír, szöveges értékelést akár. És még sorolhatnám. Édesanyám jelenleg reggel 8tól este 8ig dolgozik konkrétan az iskolában, pedig elvileg már szünet van. De évzárás van, alapítvány zárás, szöveges értékelés, oklevelek egyebek. Ja és még nem is említettem olyanokat,hogy kirándulás szerezés, ünnepségekre, versenyekre készülés.
2009. jún. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Tesitanárnak kell menni.
2009. jún. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
..és mit csinál nyáron a tanerő? Mellesleg a különórákkal, szakkörökkel szépen lehet keresni...éhező tanár nincs.
2009. jún. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
78%

Nagyon sok függ attól, hogy milyen szakos vagy és hogy mennyire vagy lelkiismeretes.


Én nyelvet tanítok (kéttannyelvűben) és nekem is vannak magánóráim délután és persze ott a családom és a gyerekeim. Este, amikor mindenki elaludt, akkor kezdek el készülni másnapra, dolgozatokat összeállítani, javítani, stb.

Sokszor kelek reggel 5-kor, hogy amit éjjel már nem tudtam befejezni (mert már lefordultam a székről olyan álmos voltam), azt még meg tudjam csinálni, mielőtt indulok.

Nekem szerencsére szünetekre nincs semmi "hivatalos" elfoglaltságom. Magánóráim persze akkor is vannak.

A szünet az tényleg áldás! Viszont gondolom, a mindennapos éjszakázást nem sokan irigylik ...

2009. jún. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
75%
Legjobb főiskolán tanárnak lenni. :)
2009. jún. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

A tanárnak a nyári szünet nem olyan hosszú, mint a diákoknak.

Ugyanis nekik júniusban még érettségiztetniük kell és elrendezni az új diákok dolgait és a régiekét is. Júliusban pihennek. Augusztusban pedig már készülnek a pótvizsgákra.


A magyar tanárom tanít nappalin és estin is.

Van, hogy egy nap 13 órája van. Persze van közte 1-2 lukas óra. Ja, és 72 éves a tanárnő.


Az angol tanáromnak is rengeteg órája van. Főleg, hogy ő németet és oroszt is tanít.


Szóval azért a tanár munka sem egy leányálom.


Bár én ezektől függetlenül földrajz tanár szeretnék lenni!

2009. jún. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

A tanároknak a minden munkavállalót megillető szabadságon felül van 25 nap szabadságuk!

Különóra (korrepetálás, felkészítés): 1500 Ft/óra (ami 45 percet jelent), adó és járulékmentesen.

Azt se sok munkahelyen tudja megcsinálni, hogy két helyen dolgozzon (nappalin tanít és estin is)

Középiskolában pedig elég jó dolgokat kapnak érettségi ajándékként is. Csak amiket itt kértek (mert ugye az osztályfőnököt illik megkérdezni, hogy mit kér): aranyékszer, bicikli, kerti bútor, porszívó, mikró.

2009. jún. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Ha ennyire jó és nyugis sokak szerint tanárnak lenni, akkor miért maradnak olyan kevesen tényleg tanítani a fősuli, egyetem után?


A mit csinál nyáron a tanár kérdésre csak annyit, hogy ez nem azt jelenti, hogy június közepétől szeptemberig szünet van. Nekünk július első hetében még munka van és augusztus 20-tól újra be kell menni. Igen ez valóban majdnem másfél hónap, de nekünk év közben nincs olyan, hogy jaj, kicsit fáj a fejem reggel, akkor otthon maradok, mint egy irodából. Tanítottam lázasan, betegen nem egyszer, mert bonyolult megoldani a helyettesítést.És a tavaszi, meg őszi szünet is csak pár nap, de akkor meg annyi sulis dolog van, hogy épp elég arra, hogy utolérjem magam. Aki év közben ki tud venni, akárcsak 2-3 nap szabit, ugyanott van, mint mi a tavaszi szünettel. És a nyári szünetben is egy csomó munka van, meg kell írni a jövő év tanmenetetit, előkészülni az évkezdésre sok dologgal.

Nagyon utálom, amikor valaki irigykedik, hogy mit sírnak a tanárok a kevés fizetés miatt amikor 8-tól kettőig dolgoznak és az egész nyaruk szabad. Oké, akkor nyugodtan lehet tanárnak jönni, senki nem tiltja meg...:) Arról, hogy tanár még nem halt éhen, csak annyit, hogy csak meg kell nézni a közalkalmazotti bértáblában a legmagasabb kategóriát, azaz amikor valaki már nem léphet magasabb kategóriába ( harminc éve a pályán levő, egyetemet végzett szakember) maximum annyit kereshet, mint egy gazdasági, versenyszféra területen egy pályakezdő. Ha ezek után is megéri anyagilag tanárnak menni, akkor gyertek, legyen már több jó tanár:)))

2009. jún. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!