Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyógyszerész szeretnék lenni,...

Gyógyszerész szeretnék lenni, szerintetek belekezdjek?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Eddig nemigazán tudtam, hogy mi legyek, de kitűztem célként, hogy gyógyszerész leszek, de kémiából és bioszból átlagos vagyok. Most keményen elkezdtem tanulni, önszorgalomból internetről, könyvekből... szerintetek így lehet még esélyem jó emeltszintűt írni és bekerülni egyetemre? vagy ez már veszett ügy? Honnan kéne tanulnom? ha valami zavaros kérdezz bátran
2012. ápr. 23. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem veszett ügy, egy barátnőm az állatorvosira jutott be úgy, hogy rossz volt kémiából, másfél évig nagyon keményen ráfeküdt és meglett. De szerintem kérj valakitől segítséget, egy jó tanárral sokkal könnyebb tanulni, mint netről, de persze minden infó jól jön! Hajrá!
2012. ápr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

még szép!

retek sok időd van.

Villányi A. - Ötösöm lesz kémiából

2012. ápr. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

naná hogy van esélyed tényleg hasznos a villányi féle könyv meg régen tartott előkészítőt is .

Budapesti vagy?

2012. ápr. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

jó választás,

ha elvégzed könnyen eltudsz majd helyezkedni

2012. ápr. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az egyik legjobb választás!

Gyógyszertárban és gyógyszergyárban is remekül lehet vele keresni.

2012. ápr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Hát szerintem meg, ha nem érdekel alapból a kémia és a biológia, akkor ne vágj bele. Tapasztalatból mondom, mert anno én is elkezdtem a gyógyszerészetet, de abbahagytam, mert legalább 80%-a a tananyagnak képletek és kémiai vegyületek tulajdonságainak a bemagolásából áll röpke 5 éven keresztül (én meg sajnos sosem tudtam magolni). Iszonyatosan nehéz elvégezni azt az egyetemet és szerintem nincs arányban azzal a felelősséggel és munkamennyiséggel az a fizetés, amit majd ezzel keresni fogsz (legalábbis itt Magyarországon, bár a magyar gyógyszerész diploma azon kevesek egyike, amit a világon szinte bárhol elfogadnak). Azt nem tudom, hogy kutatásban akarsz-e majd dolgozni vagy gyógyszertárban. Utóbbival van tapasztalatom: nagyon megterhelő a munka (napi 8 órán keresztül kell állnod, de maximálisan kell koncentrálnod, nehogy valamit elronts, pl. rossz gyógyszert adsz ki, stb), mindenért te vagy a felelős (ha az orvos hülyeséget ír fel és te kiadod, téged vonnak felelősségre), a betegek többsége iszonyú fárasztó és nagy részüknek az a véleménye rólad, hogy csak egy eladó vagy, utóbbi vélemény kb igaz is, mert egyre kevesebb a valódi gyógyszerészi munka (pl a receptre való egyedi készítmények előállítása), mindezért kevés fizut kapsz (diplomád ellenére), mert a gyógyszertárak többsége örül, ha nullszaldósra kijön egy hónapban. Előnyök: normális körülmények között valóban egy szép és nőies szakma, embereken segíthetsz, amit sokan meg is hálálnak és ez sok erőt ad az embernek, illetve a magyar orvosok által felírt receptek sok szakmai kihívást adnak:)


Nem akartalak elijeszteni, de szerintem mindenképpen gondold át, hogy mennyire vagy elkötelezett, mielőtt ebbe a nehéz fába vágod a fejszéd!

2012. ápr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!