Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Őszintén: mik így az esélyeim...

Őszintén: mik így az esélyeim a munka világában? Szeretnék reális képet kapni róla!

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva teszem a szakmunkásvizsgámat, női szabónak tanultam. Érettségim nem lesz, viszont van egy középfokú angol nyelvvizsgám és folyamatban egy ECDL.

Elég kevésnek érzem. De ha megfeszülök, sem tudok iskolarendszerben továbbtanulni, mert nincs pénz rá. Nincsenek támogató szülők,részemről legalábbis, egyedül vagyunk párommal(ő 10 éve dolgozik, szakmában, mondhatni profi benne). Eddig diákmunkáztam, de erre sok lehetőség nem lesz már, egy lélekölő, csomagolói állás volt minden, amit kiosztottak rám. Itt szabályosan depressziós lettem, ugyanaz a mozdulatsor, ha rakodni kellett, én rohantam először segíteni a főnöknek.

Sok olyan dolog van, amit szívesen tanulnék még. A nyelvtanulást nem akarom abbahagyni, de szerettem volna legalább még egy szakmát, sajnos ez most nem engedhető meg. Külföldre mennénk, de addigis kell valami, amiből egyáltalán összespóroljuk az indulótőkénket...

A városunknak nagy ipari parkja van, ott biztos találnék munkát. De tényleg ennyi az összes lehetőségem? A szalag mellett húzni a tizenkettőt három szakban?

18L


2012. máj. 1. 10:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben sürgősen elmennék a munkaügyi központba, és megkérdezném az ottani ügyintézőket,hogy milyen képzésekre,szakmát adó tréningekre tudnék beiratkozni ingyen.Persze ehhez az kell,hogy regisztrálj a helyi munkaügyi kp-ban, mint munkanélküli illetve mai divatos szóval álláskereső
2012. máj. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz vállalni otthoni varró munkákat? Esetleg varrj kész ruhákat és vidd ki piacra, vagy tedd fel vaterára, mondjuk molettebbeknek valót, akik nehezen találnak ruhát, vagy divatosakat. Hátha kialakul egy kör, akik visszajárnak ruhát varratni. Csak tippek.:)
2012. máj. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha én tudnék varrni...de jó lenne! Becsüld meg, hogy ez a szakmád! Építs ki egy vevőkört, akiknek dolgozhatsz!
2012. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az elsőnek teljesen igaza van, érdemes lenne a környékeden nézelődnöd ingyenes lehetőségek után. Esetleg rakd le az érettségit estin, munka mellett. Én az egyetemet (SOTE) csináltam napi 6 órás állandó állás mellett, és ugyan akkoriban úgy éreztem, hogy ez erőmön felüli, de visszagondolva megérte az áldozatot, mert most azt csinálhatom, amit szeretek és - itthoni viszonylatban - korrektül meg is fizetnek érte. Megfelelő végzettség nélkül sajnos tényleg csak szalag melletti munkák vannak, ha nem tudsz a szakmádban elhelyezkedni.
2012. máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ezzel a szakmával tuti találsz állást csak a fizetésed egy lósz@r lesz az a baj...
2012. máj. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
utóbbitól félek én is... sajnos az iskolában nem tanítják meg olyan szinten, hogy azt alkalmazni is lehessen- ezt maguk a tanárok vallották be...
2012. máj. 1. 13:37
 7/15 anonim ***** válasza:

jól értem, hogy a párod is szabó?


egyébként tényleg irány a munkaügyi, mert ezzel tényleg nem sokra mész, csak a betanított munka marad

2012. máj. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
nem, csak ő is szakmában dolgozik, nem "elméleti munkás" :) elnézést a félreérthetőségért!
2012. máj. 1. 16:37
 9/15 anonim ***** válasza:
ok, csak akkor mondjuk nyithattatok volna vállalkozást közösen...mindenesetre nem jó szakmát választottál
2012. máj. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nem volt választásom sajnos... gimnáziumban kezdtem, de a szüleim válása és költözés miatt iskolát kellett váltanom,az új városban csak a szakmunkásban volt hely. Itt dönthettem: fodrász vagy szabó. Mivel a fodrászat nem jött be és költséges volt, mindent nekem kellett volna finanszíroznom(az előkészítőt velük jártam) átmentem a szabókhoz, amit még (viszonylag) élvezettel is csinálok, és egy csomag gombostű és egy szabóolló az össz költségem. Próbáltam váltani két évvel ezelőtt, de a gimit újra kellett volna kezdenem, a többi szaksuli pedig utazás miatt nem jöhetett szóba (egy fizetésből élünk 15 éves koromtól, csak fél éve alkalmaz a szövetkezet, mert nem voltam még 18, inkább azoknak adták ki a munkát mint nekem). Hiába, mivel a számítógép az egyetlen szórakozásom(se telefon nincs bekötve, se TV) az informatika kezdett el érdekelni(páromnak van infos felsőfokúja, ő tanít engem), de sajnos arra, hogy papírom is legyen róla, semmi esély jelenleg. Külföldre mennénk, akár rögtön a vizsga után, keresünk is helyet, de vagy összejön, vagy nem...
2012. máj. 1. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!