Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan juthatok a pénzemhez?

Jakus Tamás kérdése:

Hogyan juthatok a pénzemhez?

Figyelt kérdés
Tavaly ősszel felmondtam az akkori munkahelyemen mert igen komoly tartozást halmozott fel a főnököm felém. A papírok átvételekor a felét megkaptam. de 77000 ft még a mai napig nála van. Sajnos adósságbeismerő nyilatkozatot nem írattam alá vele és ha a bírósághoz folyamodom akár évekig is elhúzódhat a dolog. Hogy tudok gyorsan és jogilag tisztán a pénzemhez jutni?

2012. máj. 1. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idő elteltével nagyjából sehogy, pláne, hogy a tartozásról nincs semmi papírod. Próbálkozhatsz egy fizetési meghagyással, de nem hinném, hogy sikerülni fog
2012. máj. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Munkaügyi bíróságon kezdd a dolgot.
2012. máj. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
bíróság? minek---közjegyző fizetési meghagyás
2012. máj. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért kezdje a munkaügyi bíróságon a dolgot, mert ha nincs "lepapírozva" a tartozás, akkor a közjegyzői fizetési meghagyás ablakon kidobott pénz, emellett ha ellentmond neki a volt munkáltató, akkor POLGÁRI perré alakul. És sokkal jobban jár, ha munkajogi per lesz belőle...

Egy fizetési meghagyástól nem fogja egy cég "hanyattdobni" magát, azonban egy munkajogi pertől kicsit jobban be tud sz@rni, és sokkal jobban hajlandó az egyezségre is. Csupán ezért kell a bíróság (sőt, már inkább a törvényszék).

2012. máj. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!