Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hisz manapság még valaki az...

Hisz manapság még valaki az önéletrajzoknak? Neked mi a stratégiád?

Figyelt kérdés

Már egy hónapja mindennap küldözgetem az önéletrajzaimat, eddig 4 féle változatot próbáltam ki különböző fotókkal, adott hirdetésre optimalizálva.


Eggyikre sem kaptam pozitív választ, pedig van mit beleirnom, igaz felsőfokú végzettségem nincs.


Viszont egyáltalán nem válogattam a munkák között, mindenhova elküldtem.



Kezdek kételkedni, hogy bárkit is érdekelne az emailes jelentkezési mód.

Ha telefonálok is csak annyi lesz belőle, hogy küldjek emailt.


Van ennek értelme egyáltalán amit csinálok?



2012. máj. 2. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, mi most hirdettünk meg egy állást. Jött rá kb. 25 email 2 nap alatt. Ebből kb. 5 volt megfelelő a kiírt kritériumoknak, 20 olyan hülye, hogy még a tisztán és világosan leírt feltételeknek sem felelt meg, mégis teleszemetelte a postaládánkat...


Az 5 emberből kb. 2 hét múlva 3-at fogunk behívni (nyilván a 3 legalkalmasabbat, itt már közrejátszik az is, hogy ne 2 óra utazásra lakjon...) és közűlük válasszuk majd ki az egy befutót.


Most nyilván ha te valami nagyon egyszerű munkára (ami nem igényel szakképesítést vagy tudást) jelentkezel, hogy nem 5 megfelelő ember lesz hanem 100, ergo lesz kb. 5% esélyed arra, hogy egyáltalán visszahívjanak és kb. 1%, hogy megkapd a munkát.

2012. máj. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miért vártok két hetet a behívásra?
2012. máj. 2. 11:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Én az igazat írom, mondjuk a régebbi nyelvvizsgám mögött már olyan sok tudás nincs, de úgyis a másik nyelv a fontosabb. Ha beírnám, hogy doktorim van én tudok portugálul, úgyis kiderülne, ha behívnának. Mondjuk a doktori nem, csak a portugál :P

Ha nem válogatsz, akkor az esetek többségében nem fogsz beleilleni a képbe, szóval egyből kuka. Ha meg mégis pont olyan embert keresnének, rajtad kívül még lesz 200 jelentkező, aki megfelelne.

2012. máj. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert csak kb. 4 hét múlva lesz szükség az új munkaerő munkájára, továbbá addig rengeteg egyéb dolgunk van, ami miatt nem érünk rá interjúztatni.


Végül pedig, mert így lett kiírva a jelentkezési határidő az állásra, nem volna korrekt, hogyha még le sem zárult de mi már választottunk volna.

2012. máj. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gordon Freeman ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nem csinálod rosszul egyáltalán, elvégre is keresni kell, de hidd el van egy kb. majdnem 6x jobb módja hogy hogyan csináld:


úgy hívják: protekció!


KSH adat:

85%-a az álláskeresőknek ismerettség, míg mindössze 15%-a összes egyéb álláskeresési módok használatával talál állást!

Ez a 15% pedig sajnos borzalmasan kevés.

Ezért mondtam, hogy a 85 majdnem hatszor annyi.


Azért tudom mert én is régóta keresek és protekció híján csak nem tudok találni semmit én se, vagy ha van valami akkor az rövid ideig.


Tehát próbálj meg ismerősök, barátok útján előbbre jutni, ha pedig valakit bemutatnak neked a srácok a buliban, akkor ne csak ismerkedj, hanem kérdezősködj, meg informálódj.

Ha ügyes vagy esélyeid meghatszorozódhatnak!


Hát én meg nem voltam eddig ügyes. :)

2012. máj. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!