Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elektronikai műszerész OKJ...

Elektronikai műszerész OKJ tényleg hiányszakma Mo. -on is? Hol lehet elhelyezkedni és kb. mennyit lehet keresni vele?

Figyelt kérdés
2012. máj. 5. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne
2012. máj. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

Hiányszakma jah, mert egy kalap szrt sem ér.


Minek tanulnál oylasmit amit már robotokkal csinálnak?


Meg megveszik hozzá a célfelszerelést amivel egy 5 éves gyerek is be tud reballozni egy 580 pines chipet.


Egy elektronikai műszerészt nem fognak felvenni erősáramú munkákra, vagy klímát szerelni.


Mehetsz vállalkozni kapunyitók telepítésére, mert még a biztonságtechnikához is külön papír kell.


Ez a szakma újabb csapda, mint a legtöbb amire azt monják, hogy hiányszakma!


Azért hiányszakma, mert nem tudnak vele senkit bepalizni!


Vigyázz a képzésekkel, mert az oktatás is egy komoly biznisz, és csak a pénzről szól, nem arról hogy te majd jól megélj!

2012. máj. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményed, viszont ez nem túl biztató: direkt azért választottam volna ezt, mert állítólag informatikai OKJ-kal sem érsz semmit...

Akkor mégis, minek érdemes annak tanulni, aki nem akar mondjuk kőműves, ács, stb. lenni?

2012. máj. 30. 18:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem irány a felsőoktatás, az okj-k nagy része hulladék képzést nyújt, de még annak sem nevezném, van ilyen papírom ami egy informatikai okj.Konkrétan kitörölhetem vele mert semmit nem tanítottak 1 év alatt, és 5 ös lett a bizonyítványom...(WTF) úgy hogy semmit nem értek a hálózatokhoz, csak ugye senkit nem buktathattak meg, mert az rontja a suli hírnevét. Most közgazdásznak tanulok, mivel van nyelvtudásom is mellé ezért már most kaptam álláslehetőséget, úgy hogy még van 1 évem hátra. Sok sikert!
2012. jún. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az egy jó szakma, el lehet vele helyezkedni. A müszaki szakterületü szakmákban mind jók az esélyek. Én dolgoztam olyan helyen ahol elektronikai müszerész végzettség kellett és 120 volt a bruttóm, de volt egy idősebb kollégám aki 9 éve van a cégnél neki már 180 ezer volt alapbére. Általában a bérek pályakezdőként a legkisebbek.
2012. júl. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha rendesen akartok keresni irány külföld, bármilyen szakmáról is legyen szó...itthon csak vegetálni lehet ennyi pénzből.
2012. júl. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elég keresett szakma hidd el, csak nézz álláshirdetéseket, rengetek hiány szakma van amit okj vel megszerezhetsz, hegesztő,cnc forgácsoló, villanyszerelő, lakatos,mellette levelezőn mehetsz főiskolára is.
2012. júl. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
még hogy semmit nem ér ez mely kismalac fakábol szitad ki? ez lehet hogy ítt nem fizetik meg rendesen, de vannak például az unio, ott igen csak keresnek szakembereket, én azt szoktam mondani hogy kibic csak halgasson és maradjon csenben.
2014. aug. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
elektronikai technikusival jobban jár az ember, jól megtanulja az ember a szakmát, lehet vele aprítani!
2015. okt. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!