Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetetlen felmondási idő -...

Fizetetlen felmondási idő - ilyen van?

Figyelt kérdés

Párom ma felmondott, határozatlan szerződése volt, 1 éve dolgozott ott.

Arról volt szó, hogy vagy 30 nap felmomdási idővel mond fel (amit vagy ledolgoz, vagy sem - ahogy a cég akarja), vagy simán kéri, tekintsenek el tőle és azonnal megszűnik a munkaviszony.

Erre hazajön azzal, hogy csak úgy engedték el, hogy 30 napig fizetetlen felmondást tölt. Agyam eldobom... Ilyen van? Mármint: határozatlan szerződés munkavállaló részéről történő felmondásnál kijelentheti a munkáltató, hogy csak ez az 1 verzió létezik?

Ő nem mondhatta volna erre, hogy inkább ledolgozza a 30 napot?


2012. máj. 14. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:

A felmondási idő azt jelenti, hogy kapsz egy kis haladékot, hogy melót keress magadnak. Nyilvánvalóan felmondási idő nem létezik fizetés nélkül, tekintettel arra, hogy az a lényege, hogy ne dögölj éhen amíg új munkahelyet keresel.


mit írt alá? mi van a felmondásban? Aminek gondolom a másolatát elhozta ugye??? Vagy volt akkor balek, hogy még az sincs nála és azt se tudja mit írt alá?


Szerinted létezik ilyen, hogy fizetetlen felmondási idő? Mit jelentene? Dolgozzon ingyen? Vagy ha nem dolgozik és nem is kap pénzt, akkor mi értelme lenne?

2012. máj. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs. Amennyiben ő rendes felmondással élt, akkor neki a felmondási időt le kell dolgoznia. Fizetetlen szabadságra nem lehet senkit küldeni a munkaviszonya alatt. Persze a férjed kérhet "fizetetlen szabadságot" erre a 30 napra is.

De a munkáltató nem mondhatja azt, hogy akkor menj fizetetlen szabira.

A férjed battyogjon vissza, és vagy kérje a munkaviszony közös megegyezéssel, azonnali hatállyal történő megszüntetését, vagy pedig menjen dolgozni, amikor munkaideje van. Ha nem tudja a munkát felvenni, mert nem engedik, és "hazaküldik", akkor pedig ezt kérje írásos munkautasításban.

Lehet, hogy csak mondták, hogy "fizetetlen szabi", azt a harmadik napon kezdeményezik a rendkívüli felmondást igazolatlan hiányzásért...

2012. máj. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A felmondásról papírt nem hozott, mert elvileg még valakivel nem íratták alá, és másolatot sem kért... (miért nem lepődöm meg ezen?)

Azóta felhívta őket, és én is hallgattam a beszélgetést. Rendes felmondással ment el, 30 napos fizetetlen szabadságra küldték, mint kiderült. Azzal indokolták, hogy ez neki jó, mert így hiába van még jogilag náluk, akár holnap is kezdhet új munkahelyen. Mondjuk ezt az okfejtést nem vágom. Tényleg munkába állhatja így máshol? Mert munkaügyi központba nem jelentkezhet be, az biztos.

Nem ezt beszéltük meg. Arról volt szó, ha ragaszkodnak a ledolgozáshoz, akkor belemegy és ha végképp nem akarja ledolgozni, akkor max. táppénzre megy az idő alatt.

Ezek után tehetne valamit?

2012. máj. 14. 11:10
 4/7 anonim ***** válasza:

"30 napos fizetetlen szabadságra küldték, mint kiderült. Azzal indokolták, hogy ez neki jó, mert így hiába van még jogilag náluk, akár holnap is kezdhet új munkahelyen. "


Jogilag még az előző cég alkalmazásában áll, így nem kezdhet az új munkahelyen. Ettől még az is jobb a cégnek is meg a férjednek is, hogy ha a felmondásra azt írják, hogy "A felmondási idő ledolgozásától a felek eltekintenek.". Fizetetlen szabadságra nem lehet ELKÜLDENI a munkavállalót, a fizetetlen szabadságot a munkavállaló kérelmezheti megfelelő indokkal. Én ilyet nem írnék alá.

2012. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elvileg elmondása szerint a közös megegyezésbe nem voltak hajlandóak belemenni (ezt korábban is eljátszotta a cég másokkal), csak ez az opció játszott. Vagy alternatíva volt még, hogy ledolgozza a felmondási időt, gondolom én. Sajna ő nem hajlandó beszélni róla részletesen, meg szerintem halovány f*ngja nincs már arról, miről beszéltek vele.

Azt én is hallottam a telefonban, hogy azt mondta a hr-es: attól, hogy jogilag még egy hónapig náluk van, akár holnap is kezdhet egy új munkahelyen.

2012. máj. 14. 12:48
 6/7 anonim ***** válasza:

néma gyereknek anyja se érti a szavát, béna gyereknek emg apja veri ki a f@szát....


nm tudsz mit tenni sztem. párod egyrészt töketlen, béna izé néma és még csak el se tudja mondani mi volt.


elég sokatmondó az is, hogy te kérdezel helyette. sokat fog még koppanni a munkaerő piacon, ha ennyire sem képes.

2012. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem én beszéltem a hr-essel, csak odahajoltam, hogy halljam, mert ő úgysem képes visszamondani, mit hallott.

A többi reagálásod viszont helytálló... De már kidühöngtem magam miatta, utólag hiába tépem a számat. Vagyis hát mondtam én neki előtte is, mit hogyan csináljon, de marhára felesleges volt.

2012. máj. 14. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!