Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy bolti eladónak is kell ma...

Egy bolti eladónak is kell ma már szakmai gyakorlat? És ki fogja őket felvenni gyakorlatra, ha rengetek járulékot kell utánuk kifizetni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kicsit fel vagyok háborodva a mai helyzeten. Egy kisboltom van, és szinte heti rendszerességgel jönnek be fiatal lányok hogy gyakorlatukat szeretnék letölteni, mert kötelező a szakmai gyakorlat egy bolti eladónak. Hol találnak az ilyenek helyet? Mert a járulék utánik több mint százezer egy hónapba... Ki alkalmazná őket, még a multik sem teszik azt mondták, ezért nem kapják meg a szakmai papírt. Régebben az állam fizette ezt nem? Most meg a munkaadónak kell? Így én is csak annyit tudok mondani a fiataloknak hogy abban az esetben tudom csak felvenni gyakorlatba ha ő fizet nekem havi több mint százezret, így persze senki sem jön. Elég röhejes ez a helyzet. Pozitív tapasztalatok is vannak ebben a témában?
2012. máj. 16. 10:59
 1/4 niksu19 válasza:
Nekem is ezzel van a problémám,én ruházati eladoi szakra jelentkeztem,és beraktak élelmiszerre.kijött a nő kihelyezett mindenkit egy cba-ba,csak az anyagiakrol beszélt.semmi másrol,és utolag megtuduk hogy 2évet vagyok gyakorlatok kapok havi pénzt,+ félévente átlagtol függően 100-180 ezerig.és ha a két év gyakorlati időn kivül nem maradok ott + 2évet teljes állásba akkor vissza kell fizetnem a 2év alatt kapott öszöndijat!Nem normálisak szerintem! és az iskola pedig nem köt mással szerződést.. röhej..
2012. okt. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Inkább nem kisboltba kell menni

gyak-ra

2019. máj. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De kell a gyakorlat
2019. máj. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Melyik suli ?
2019. máj. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!