Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Stewardess állas mellett...

Stewardess állas mellett lehet családot alapítani, gyerekeket nevelni?

Figyelt kérdés

Mert szeretnék stewardess lenni, de jó anyuka is, aki majd tud foglalkozni a gyerekeivel.

Most választok iskolát, és szeretnék dönteni, hogy mi legyek... a stewardess meg a pincérnő jutott az eszembe.

13/L



2012. máj. 24. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Családot alapítani lehet, de a gyereknevelés kényes kérdés. Mindkét esetben későn érsz haza, utaskísérőként gyakran nem is alszol otthon.


Ha fontos számodra a család, azt javaslom, olyan szakmát válassz, ami ezzel összeegyeztethető. Például otthonról is végezhető, esetleg kötetlen munkaidőben. Ez rengeteget számít, mert ha pl. beteg a gyerek, no para, dolgozol otthonról. Ha el kell menned a zeneiskolai fellépésére, egyszerűen kiszaladsz egy órára. Ilyet sem egy pincérnő, sem egy utaskísérő nem tehet meg.

2012. máj. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És egy pincérnő mettől meddig dolgozik? Csak mert (tudom, még egy kicsit kicsi vagyok hozzá, de hát így alakult) a barátom informatikus lesz, és ő otthon fog dolgozni, úgyhogy ha a gyerek beteg lenne, ő tudna rá vigyázni. De hát a gyerekeimmel is szeretnék foglalkozni. Ilyen alap munkaidőben van-e pincérnői állas(8-17, vagy valami hasonló időben)?
2012. máj. 24. 16:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Előre kérlek, ne haragudj azért, amit most írok.


De amíg gyereket vállalsz, az kb. 10 év. Majdnem még egyszer annyi, amennyit eddig éltél ÖSSZESEN. Senki nem tudja, mi lesz 10 év múlva. Én pont 23 vagyok, és ha visszagondolok, mit gondoltam annyi idősen, mint te, azt kell mondjam, semmi, de semmi nem úgy lett végül. Én is változtam, meg a világ is nagyot fordult.


Ne azzal számolj, hogy majd a barátod így vagy úgy. Ha együtt maradtok és vállaltok is gyereket, semmi biztosíték nincs arra, hogy pl. otthonról tud dolgozni. Nagy cégeknél van ahol elvárják, hogy bent ülj. Van ahol az öltöny-nyakkendőt is (informatikus ismerőseim nagy felháborodására). Az is lehet, hogy a párod szakmát vált, de az is, hogy beleszeretsz valaki teljesen másba. Az is lehet, hogy születik két gyerek, aztán elváltok. Nem tudhatod.


Egyetlen dolog biztos csak: a gyerekednek te leszel az anyja. Ha úgy érzed, hogy szeretnél jó anya lenni, aki sokat foglalkozik a gyerekével, és ezt annyira fontosnak érzed, hogy számít a pályaválasztásban, akkor gyerekbarát állást keress.

A pincérkedés nem ilyen. Eleve a legtöbb hely ki se nyit nyolckor. A munkaidő szigorú, nem nagyon tudod csúsztatgatni. És könnyen elképzelhető, hogy túlóráznod kell, pl. ha egy étteremben egy nagyobb társaság tovább maradna egy órával, és fogyaszt, jó eséllyel nem zavarják el őket. Vagy tartanak egy esküvőt, akkor ott kell lenned hajnalig.

Emellett pedig nagyon keveset keres egy pincér, és ahogy öregszik, egyre kevesebbet. Egy fiatal, csini lánynak szívesebben adnak borravalót, mint egy hatvanéves néninek, aki már alig bírja a mászkálást.

Persze ha minden vágyad, hogy pincérkedj, akkor hasalj rá a témára. De ha gyerekbarát munkát akarsz, akkor még gondolkodj egy kicsit ezen.

2012. máj. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kettő együtt nem megy. Vagy jó családanya leszel vagy karrierista. mind a 2 megköveteli az idődet és maximális odafigyelést, 2 felé szakadni meg gondolom nem tudsz, sem osztódni így választani kell.
2012. máj. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem :( Egyáltalán nem haragszom, sokan mondták már hogy nem hiszik hogy együtt leszünk sokáig, de én reménykedek benne. Azért köszi a valászokat
2012. máj. 25. 16:57
 6/8 A kérdező kommentje:
válaszokat*
2012. máj. 25. 16:58
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez pont az a munkaterület, amiben a család hátrébb szorul.

A közhittel ellentétben nem mindenki alkalmas utaskísérőnek, fizikailag és emberileg is néha többet kell tűrni, mint egy átlagos munkahelyen.


Képzettségként a legtöbb társaságnál a középfokú végzettséget jelölik meg, de min. angolul kell jól beszélned (szóval tényleg beszélned, nem társalogni!), ha még beszélsz mellé hasonló szinten más nyelveket, jó vagy. Ezután jön a fizikai és pszichikai alkalmassági, és a társaság külön szabályzatát be kell vágni. Azok, akik csak a pénzért csinálják, de repülni nem szeretnek, 2-3 év után bedobják a törölközőt.


A pincérekkel is marha bunkók tudnak lenni az emberek, és egy jobb étteremben bizony szigorúan veszik a késéseket, túlórákat, sőt, még azt is, hogy hogy nézel ki (haj,smink, körmök, stb.).

2012. máj. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ezen jót nevettem, hogy a barátod majd tud vigyázni a gyerekekre. 13 éves vagy. minimum 10 év, míg gyerekeid lesznek, addigra nem egy,nem két pasin leszel túl. hiába gondolkozol ilyeneken gyerekfejjel. ó na, egy 13 éves s a pasija tervezik, hogy mi lesz a gyerekeivel:))))
2013. jan. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!