Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek melyik angol...

Szerintetek melyik angol nyelvterületű országba érdemes kimenni dolgozni, letelepedni?

Figyelt kérdés

Ugye első blikkre mindenkinek London ugrik be. Csak egy apró gond van vele: nyáron Olimpia lesz, ami alatt a szállások árai a húszszorosára fognak nőni, így ki fogják paterolni az albérlőket arra az időre, és beköltöztetik a turistákkal.


A másik, ami London ellen szól, az az, hogy nagyon drága hely.


Szerintetek a mai állapotok esetén melyik angol nyelvterületű országba lenne érdemes kivándorolni és letelepedni? Én Magyarországról végleg el akarok menni, és nem is akarok visszajönni.


Dublinra gondoltam még, de az a város sem olcsó, és ott meg elég sok a szélsőséges (IRA, stb) szervezet. Meg talán az időjárás is rosszabb, mint Londonban.


2012. máj. 24. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát esetleg Svájc, vagy Svédország. De Írország se rossz ötlet. És hidd el ha kint van melód és tudod a nyelvet akkor sokkal jobban fogsz élni mint itt. És lehet hogy drága helyek, de a fizetés is magasabb (jóval...).


Ahol melót találsz oda menny. ;)

2012. máj. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Anglia nemcsak Londonból áll.Én is Angliában élek egy vidéki városban.Igaz nemsokára olimpia,de a régi lakókat nem fogják azért kidobni a turisták miatt.Az olimpia ideje alatt a szállodák,hostelek,és egyéb helyek árai fognak megugrani.Aki szobát vagy lakást akar bérelni hosszabb távra az nem fog többet fizetni mert éppen olimpia van.Nem is érné meg a turistáknak ilyet bérelni,mert eleve 2 hét depositot kérnek.Szóval hacsak a szoba árak miatt aggódsz az nem ugrik meg duplájára.(bár nem olcsó London ez igaz)

De ha Angliában csak London érdekel,akkor mehetsz Hollandiába vagy Skóciába,Írországba,Wales-be.

2012. máj. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is az a tervem, mint neked: Elmenni innen végleg. :) Igaz, nekem még odébb van ez, de azért nem árt előre gondolkodni. Én is gondolkozom Írországon. Az időjárás szeszélyes, de a főváros, Dublin egyszerűen gyönyörű. Szerintem élhető ország. A második esélyes nálam Skócia. Nyugis, és az életszínvonal is teljesen oké. Nekem a harmadik helyen van Anglia. Bár minden nap számos ember költözik oda a világ minden tájáról, nem tudom, miért, de engem nem vonz annyira. Persze, ha csak az életszínvonal a kérdés, akkor gondolkodás nélkül mennék oda is, de nekem jobban tetszenek az előbb említett országok (Írország, Skócia). Valahogy a hangulatuk más. :)

Ezeken kívül, úgy gondolom, szinte az összes észak-európai országban érdemes letelepedni, ha -ismétlem- csak az életszínvonalat és a lehetőségeket nézzük. Ilyen országok pl. Svédország, Norvégia, Dánia, Hollandia, Németország, Luxemburg, Belgium, vagy a tőlünk nyugatra fekvő Franciaország. Nyelvtudás nélkül persze nincs esélyünk, de ezt bizonyára tudod te is. :)

Üdv!

2012. máj. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Csak ennyit a végére: [link]
2012. máj. 24. 22:55
 5/5 anonim válasza:
Nagyon igaz, hogy majd 2 éve lett feltéve a kérdés! Én most akadtam a kérdésre csak, s fenn is akadtam a válaszokon, hisz angol nyelvterületű országot kérdeztél. Vagy kegyetlenül le vagyok maradva, vagy hullócsillag volt a válaszolóknál, hisz Hollandia, Franciaország, Belgium, Németország nagyon nem angol nyelvterületűek. Én Ausztráliában gondolkodom... Végül kimentél valahová? Ha igen, hová?
2014. jan. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!