Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » éttermi dolgozóknak mennyi az...

éttermi dolgozóknak mennyi az órabérük akkor, ha nincs szakképesítésük, csak a szakácsnak segítenek alapanyagokat előkészíteni, és mosogat?

Figyelt kérdés

2012. máj. 25. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Konyhalányok 5-800 körül vannak.
2012. máj. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

aha, köszönöm.

az 500 a gyakoribb, vagy a 800 körüli?

2012. máj. 26. 05:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
inkább 500...
2012. máj. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

értem.

szomorú, mert kemény a munka

mindkettőtöknek köszönöm a választ

2012. máj. 28. 05:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy éve kínai étteremben 300-at fizettek egy óráért.

Persze bejelentés nélkül, alapból pultos-felszolgálónak vettek fel de ebben benne volt, hogy ha kint nem volt teendő, hátra kellett menni mosogatni/krumplit pucolni, stb.

2012. máj. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

300 forint?

ez nevetséges. szomorú, hogy így visszaélnek a munkavállalók helyzetével, akik bármit elvállalnak, csak legyen munkájuk.

köszönöm, mindhármótokat felpontoztam

2012. máj. 28. 22:09
 7/10 anonim ***** válasza:
ismerek olyan (nívós) helyet is, ahol beígérik a nagy lóvét, sz@rrá hajtanak, nem jelentenek be, majd nem is fizetnek annyit amennyit dolgoztál...
2012. máj. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hát ez szörnyű.

bár igazából nem lep meg túlságosan. sok aljas dolgot hallottam én is.

2012. jún. 3. 10:35
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nívós Budai étteremben én telefonos próbaidősként dolgoztam pár hétig 9-23-ig. Az elején napi 5000-et kaptam, majd a végén 7000-et. A konyhában is cserélődtek a lányok, őket is csak próbaidőztették, gondolom nekik még ennyit sem adtak.

Ott viszont nem hiszem, hogy hiba miatt levontak volna tőlük, esetleg ha leejtettek valamit, tönkretettek valamit..

Az ételrendelésen viszont bármi volt, nekünk kellett fizetni. Ha egy unatkozó banya felhívta a főnököt és nekiállt rinyálni, hogy ő nem kért ennyi hagymát a kajájába, akkor sűrű elnézéskérés közepette kiküldtek még egy adagot, a 2 kaja árát pedig az fizette, aki felvette a rendelést. Drága étterem lévén ez több, mint 10000-be is belekerülhetett. A vevőnek persze jó, az étteremnek mindegy mert nem kerül neki semmibe viszont nő a hírneve hogy mennyire jófejek, a vizes lepedőt pedig ráhúzza a rendelésfelvételre. A rendszerbe beírtakat szinte sosem nézték meg, hogy tényleg kihúztam-e a hagymát és a konyha rontott vagy a futár, esetleg csak a vevő akart ingyen kajához jutni. Ha tényleg én hibáztam akkor még elviselhetőbb a levonás, de így..

2012. jún. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Úristen.

hát ez elég gazember dolog.

nem irigyellek

2012. jún. 6. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!