Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten mennyi a munkalehet...

Budapesten mennyi a munkalehetőség? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Vidéki testvérpár vagyunk és érdeklődni szeretnénk,hogy mik a lehetőségek a fővárosban? Szóval Árufeltöltői,vagy gyári munka,végül is mindegy lenne,mert itthon semmi lehetőségünk nincsen.Mik a tapasztalataitok?

2012. máj. 27. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Akad de kevés.

Továbbá Pesten ha nincs szállásotok akkor nem éltek meg 2 árufeltöltő fizuból - egy meg még éhenhalni is kevés.

2012. máj. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Figyu!

Ha mindketten dolgozni fogtok, mert szerintem lehet találni munkát (aki dolgozni is hajlandó), az egyik ismim Plazaban volt eladó szimpla érettségivel. Kinézetre átlagos csaj...

Másik ismim bankban kezdett dolgozni, ő is sima érettségivel, asszem, nem is volt ismerős, aki beajálotta volna... aztán beiskolázták, így már banki ügyintéző, elég jól keres. Ő egy csinos csaj, bár alacsony...azért írom ezeket, mert nem mindegy, ki hogyan néz ki, ha bányarém lett volna, lehet, végzettséggel sem vették volna fel bankba ügyintézni!

Szóval lakást ha béreltek, az kb. 50 rugó, plusz a rezsi megint kb annyi, ahogy írták, egyikőtök fizuja ugrik... de szerintem a fizu másik feléből meg lehet élni, mi is pár tízezer Ft-ból élünk a férjemmel, kislányommal, mert a pénzünk elmegy a hitelekre, rezsire. És Ti "csak" ketten vagytok...


Aztán ki tudja, lehet találtok olyan melót, ami nem csak minimálbért fizet. Azt sem tudom, csajok vagytok-e vagy vegyes? Fiúknak jobbak ám az esélyek...

Mi a szakmátok??

2012. máj. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megint én.

Az egyik ismim, aki a Plazaban dolgozott, ő is a tesójával azért ment fel Pestre, amiért Ti akartok. Azt akarom írni, h az ismim tesója (szintén "csak" érettségivel) 150 ezret keres valami multinál, adminisztrátor vagy titkárnő, vagy valami ilyesmi.


Na jó, szerencse is kell az ilyen állásokhoz, az tuti.


Vagy mivel kórházakba van felvétel, jelentkezzetek segédápolónak, ha nem viszolyogtok a magatehetetlen betegek ellátásától (pl. pelenkázás, mosdatás), aztán lehet, h ha van a kórháznak szállója, befértek oda, az mégis csak olcsóbb, mint 1 albi.


Vagy vannak még olyan melóhelyek, ahol tudnak biztosítani szállót. Jó, gondolom nem egy Hilton, de ha nincs más...

2012. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak képzettséggel lehet elhelyezkedni még eladónak is. Ha iskolázott vagy akkor nem vesznek fel mert túlképzett vagy. kevés munka van itt is de főleg ismeretség alapján telnek be az állások.
2012. máj. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért szerintem a fővárosunkban több a munkalehetőség mint itt Somogy megyében. Itt meghalt minden! Sajna :(
2012. máj. 31. 16:08
 6/6 anonim ***** válasza:

az említett állást gyorsan találsz, de nettó 100-nál több fizut ne várj


sztem ha már felkerültök pestre, végezzetek el vmi tanfolyamot/fősulit a munka mellett, lehet több idő lesz abban munkát találni, de biztos jobb lesz a fizu...

én is majd' 1 évig kerestem de végre meglett, most nettó 190-et kapok, ha meg elmentem volna tescós droidnak lett volna vagy 80...

2012. jún. 1. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!