Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikus szakmát le lehet...

Informatikus szakmát le lehet tenni rövidebben? Úgy gondoltam mint a többi szakma mint a burkoló vagy a festő, villanyszerelő, hogy nem iskolában, hanem egy OKJ képzésben.

Figyelt kérdés

Ismerősömnek van okj villanyszerelő szakmája és jól megél belőle.

Nekem festő szakmám van de ez rendes iskolai 2 éves de nem akarom tovább csinálni,hanem valami informatikai szakmában szeretnék elhelyezkedni.


2012. máj. 29. 20:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Az informatika nem az a szakma, amit megtanulsz egyszer, aztán tudod. Folyamatosan képezni kell magad. Különben az okj semmit nem ér. Tele vagyunk már diplomás informatikusokkal, és inkább őket veszik fel.
2012. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

tévedés. nem a diploma vagy papír számít ebben a szakmában, hanem a tudás.


informatikus pedig továbbra is gyűjtőnév.


válasszad ki egy alfaját ami érdekel.

2012. máj. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen ebben szeretném valakinek a segítségét kérni,mert én nem tudom,hogy mik vannak ? Fiú vagyok szóval nem egy nagy mellű 20 éves titkárnő mert akkor egyből felvennének de ahogy elnézem és amit a munkahelyen csinálnak az nem olyan nagy cucc. Szerintem amit egy iskolai irodában,vagy ilyen kisebb cégeknél vannak meg lehet hamar tanulni,annyira értek a gépekhez,csak nem a wordhöz :S

Programozó is olyan hülyeség miért kell hónapokig tanulni erre ? Next Next igen elfogadom next install finish

2012. máj. 29. 20:36
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Te nagyon sötét vagy ne is haragudj. Nagyon gyorsan tegyél le arról hogy informatikus légy.


Persze ha tréfa volt a kérdés akkor nincs gond. Hahaha. :)

2012. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

oh ne bántsad szegényt, biztos igaza van :)


oké kérdező, ugye zsigerből meg tudod oldani a lenti feladatot max 2-3 óra alatt?


adott egy linux distr, mondjuk debian, de amelyiket jobban ismered, persze minden gui nélkül.


webszerver lészen belőle, kell neki apache2, és mivel régebbi szar oldalak is futnak rajta, ezért php 5.3 és php 5.2, ez utóbbi lehet cgi. kéne hozzá levelező pl postfix, meg ftp, pure, v proftp ami jobban tetszik, persze mysql támogatással. mysql, pma.


de végül is, egy isp config 3-at is feltehetsz rá, mind1.


ugye simán vágod mi merre? Nekem mondjuk ez nem nagy cucc, még élvezem is, de szerintem te az elnevezéseket, és programokat se ismered.... ez a rendszergazda volt...



de legyünk programozók, pl webfejlesztők:

kérlek csinálj egy sima cms oldalt mysql-el, login felülettel, ha egy mód van rá oop nézetekkel mert a sok include-t ide-oda nem szeretem. Illetve MVC-t preferálom, oké ha nem megy elsőre, akkor elfogadom azt is, ha legalább az mc rész külön van a v-től (tpl)

dinamikus menüket is kérek, rekurzívan, egymásba épülve.



Oké-oké, ez lehet túl egyszerű neked. Írhatsz egy java chat szervert is, az se annyira gáz, én nem vagyok java programmer, de elég hamar össze tudtam hozni egy socket szervert, nem para. tuti pillanatok alatt megoldod.



Nah viccet félretéve. Fogalmad sincs a szakmáról, ez annyira nem nagy baj, de mielőtt hülyeségeket beszélsz, előbb tájékozódj.

2012. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%
Mi a baj az include-okkal?
2012. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként a Word-re visszatérve, most ilyen web-programozói OKJ-s képzésre járok, és a tanár mondta hogy ha a program dokumentációja nem felel meg bizonyos követelményeknek (pl. sortörést raksz be ahelyett hogy a sorköztávolságot módosítanád) akkor lerontják a jegyet. :)
2012. máj. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
szerintem kinőttük már azt a kort amikor futó scriptbe futó scriptet include-olunk. szal lehet rosszul fejeztem ki magam, nyilván be kell include-olni a cuccokat az elején.
2012. máj. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

ja, word-re vannak szabályok bőven. ezek azért vannak, mert ha sortöréseket nyomsz bekezdés formázás helyett, akkor nyomtatásnál nem felt lesz ugyanaz amit a képernyőn látsz.


bár szerintem nem sokan foglalkoznak ezzel ma már.

2012. máj. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
kamumail ezekkel 5 perc alatt megvagyok nem vagyok már óvodás.... adj valami olyan feladatot ami minimum 20 perc
2012. máj. 29. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!