Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van meghatározott maximum...

Van meghatározott maximum munkaóra a kötetlen munkaidővel rendelkezőknek?

Figyelt kérdés
Édesanyámat 2 hónapja "előléptettek" a munkahelyén. Vagyis úgy tűnt először, de aztán kiderült, hogy kötetlen munkaidőbe helyezik át egy másik helyre, nagyobb fizetés mellett. Igen ám, eddig 8-órázott, de most sokkal kevesebbet van itthon, nem ritka a napi 12 óra és gyakorlatilag egész héten bent van. Pontosan még nem számoltam össze, de olyan havi 240 óra körül lehet a munkaideje. Mondhatni többet dolgozik, kevesebbért. Van valami törvényileg meghatározott maximum, aminél többet nem köteles a munkahelyén eltölteni?

2012. jún. 2. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:

A kötetlen munkaidőnek is van "határa", azaz megvan hogy összesen hány órát dolgozhat, csak éppen nem fixen mondjuk reggel 8-tól délután 4-ig.


Én ugyanígy jártam, mint az édesanyád, és jogilag ugyan kifogásolható, de én is kénytelen voltam reggeltől estig bent maradni. Elvileg csúsztatni lehetne, de a gyakorlatban erre nekem speciel soha nem volt lehetőségem, mert munka mindig volt:(

2012. jún. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Anyukáddal egyszerűen kitoltak, ez nem kötetlen munkaidő. Én 4 órában dolgozom, kötetlen munkaidőben, ami azt jelenti, hogy heti 20 órát kell benn töltenem a cégnél. Én döntöm el, hogy ezt az adott héten mondjuk három nap alatt dolgozom le, vagy inkább kevesebbet megyek be, de minden nap.
2012. júl. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!