Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem értenek egyet velem...

Miért nem értenek egyet velem a szüleim és egyes emberek a céljaimmal kapcsolatban? (Külföldi karrier)

Figyelt kérdés

Vannak terveim, céltudatos vagyok. Szeretnék sok mindent elérni az életben (nekem ez is örömet okoz, elégedettséget), és külföldre menni dolgozni, fejlettebb környezet és életképesebb fizetés reményében.


Monetáris (pénzközpontú) világgazdaság van, ami azt jelenti, hogy nem mindegy, havi 90 ezret vagy 1 milliót keresel ugyanazért a munkáért. És annyira szívesen megnézném csak 1x az életben Párizst, Londont... nem mind1, hogy 1 évig kell rá spórolni, vagy csak 1 hónapig! Ráadásul a családomat is el kell majd tartani. Ez AZ ÉN FELELŐSSÉGEM lesz!


De ezt a szüleim képtelenek megérteni, és egyes "hungarista" emberek. Ezzel érvelnek: ,,Itt születtél, itt kell dolgoznod és itt is kell meghalnod!" Én szeretem a Hazát, most nem arról van szó, hanem megélhetésről!!! És ha eddig küzdöttem, akkor ki is szeretném használni a lehetőségeimet. Vagy csak attól félnek, hogy messze leszek?


Nagyon aggódom, most valóban én lennék a "hazaáruló"??? :( Mert én nem tartom magam annak, és rosszul esik!


Vagy csupán irigylik a céltudatosságom és elszántságom? :'( (ne vegyétek nagyképűsködésnek, kérlek)


18/L



2012. jún. 12. 21:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már! Dehogyis vagy hazaáruló! Miért lennél az?! XD
2012. jún. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint a szüleid féltenek Téged, a barátaidnak hiányozni fogsz, és egy ideig rossz érzés lesz üres házba hazamenni. Ugyanakkor külföldön is beilleszkedhetsz a társadalomba, ott is szerezhetsz barátokat és férjed és gyereked is lehet. A lehetetlen emberekkel meg ne törődj!


30 / F

2012. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
29%
Engem nem erdekel h itt hagyod a hazat csak a kepzesed kolcseget fizest ki!
2012. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
53%
Mi ebben a céltudatosság? Csak leírtad ugyan azt amit kb. minden korodbeli, hogy "elhúzol külföldre". Ez nem terv.
2012. jún. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Akkor mi a terv?
2012. jún. 12. 21:55
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

A jelenben kell élni, és a lehetőségeket kihasználni. Aki ezt nem teszi meg, "felesleges ember". És aki itthon nem talál munkát? Maradjon itthon 3 hónapig munkanélküli segélyen, és nincs tovább? Azt a személyt is elítélik?


Egyébként nem szabad az ilyen "megrögzött", konzervatív gondolkodású emberekkel foglalkozni, nem értik miről beszélnek!


Országunk jelenlegi helyzete nem a te hibád, senki nem vonhat téged felelősségre, te csupán élhető életet akarsz. Az emberek eleve olyanok, hogy ráfognak dolgokat a másikra. Mint most pl. ez a rossz helyzet a fiatalok elvándorlása miatt van. Pedig pont fordítva! Ha megfelelő körülmények uralkodnának, akkor nem menne el senki! Ilyen egyszerű.

42/F

2012. jún. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%

Az a terv, hogy megmondod, hogy milyen szakmát tanulsz meg, és hogy hol fogsz tudni vele elhelyezkedni.

Nemrég láttam egy riportot a tévében, hogy jaj, milyen szörnyű, hogy a fiatalok többsége ki akar menni az országból. És megkérdeztek néhány fiatalt, aki mind elmondta, hogy Belgium, Hollandia, Anglia, stb. Na persze, szép, szép, de hogy is van ez? Nyelvtudás? Mert külföldöni is jó, ha beszélsz idegen nyelvet (nem a sajátjukat, hanem ahhoz képest külföldit). Szóval min. 1 felsőfokú, és 1 középfokú aktív, beszélt nyelvtudás, és külföldön is piacképes szakma kéne. És azért ez a legtöbb magyar fiatalnak csak álom.

Mellesleg az lenne a fura, ha a szüleid örülnének, hogy külföldre akarsz költözni, nem? Engem az nem érdekel, hogy haza, vagy nem haza, mert tényleg lehetetlen tisztességes munkából megélni ebben az országban. De azért a család, az család. Ezen nem felháborodni kéne, hanem örülni, hogy ragaszkodnak hozzád.

2012. jún. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem a szüleid csak sajnálnak, hogy semmi más értéket nem találtál és látsz a pénzen kívül. Ébredj már fel!
2012. jún. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Értem. De egyet is értek Veled, ugyanis én is így tapasztalom a fiatalok körében, hogy könnyebb kimondani a dolgokat, mint tenni is érte. Ahhoz képest egyáltalán nem sokan vándorolnak ki, mint ahogy azt beállítják.


Remélem, nem tart engem senki álmodozó fiatalnak :D Tudom, a kitűnő bizonyítvány még semmit nem jelent :) De tavaly nyáron nagy nehezen megcsináltam a Cambridge általános felsőfokút, most nyáron meg amennyire lehet német középfokúzom. Azért egyetem előtt, mert akkor úgysem lenne rá időm. Persze vannak, akik álomba ringatják magukat, és a nyelvvizsgát későbbre halasztják, én nem!


Majd meglátjuk, mi hogy sikerül. :)

2012. jún. 12. 22:11
 10/26 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti hozzászólóval értek egyet :D
2012. jún. 12. 22:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!