Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ilyen nehéz elhelyezke...

Tényleg ilyen nehéz elhelyezkedni fiatalként?

Figyelt kérdés
20 éves fiatal srác vagyok.Egyetemre járok és lassan már 1 éve keresek valami normális állást.Fél évig dolgoztam egy multinacionális cégnél hitelügyintézőként,megvan a szükséges képzettségem is ehhez a munkához.Mostanában nagyon sok állás hirdetést nézek, de csupán a légy vállalkozó,dolgozz magadnak féle pénzügyi tanácsadós munkák vannak, valamint az abszolút átverős állások.Kicsit el vagyok már keseredve.Valaki esetleg tudna nekem tanácsot adni, hogy merre nézzek értelmes munkákat után vagy miként lehetne egy normális cégnél elhelyezkedni?Válaszaitokat előre is köszönöm.
2012. jún. 13. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nézzél körül a diákmelóknál, ha nappalis vagy, egy jó angollal, meg megfelelő szakkal már diákként többet tudsz keresni, sok felnőttnél.Valamint próbálj minőségi állásportálokon böngészni, valamint ha nagyon fontos a munka akkor ne ragaszkodj, feltétlenül 1 fajtához, hanem saját példát mondok mivel közgazdasági szakon tanulok(Emberi Erőforrások) ezért simán beadtam a jelentkezésem pénzügyi gyakornoknak is, és láss csodát, fel is vettek, hirtelen ennyi:)
2012. jún. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod.Levelezős tagozaton tanulok, éppen amiatt, hogy tudjak mellette dolgozni,tehát a diákmeló sajnos számomra nem megoldás.Próbálkoztam minőségi állásportálokon is,azonban nem sok sikerrel.A legtöbbnél az a baj, hogy hiába felelek meg a követelmények nagy részének, nem rendelkezek 2-5 éves reveláns szakmai tapasztalattal,hiszen pályakezdőként nem is nagyon volt lehetőségem tapasztalatot szerezni.Érdekel több terület is, nem ragaszkodok konkrétan egy munkaterülethez, de általában mindig a lutri munkákra hívnak vissza.
2012. jún. 13. 23:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Jelentkezz át nappalira és igényelj egyéni tanrendet. Ha jó indokkal alátámasztod, akkor megadják, és máris vállalhatsz diákmunkát.
2012. jún. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézegess kisebb cégeket. Azok általában rugalmasabbak, mint a nagyok.

Én pont 20 éves voltam, mikor egyetem mellett elkezdtem dolgozni egy kis (7 fős) cégnél és szépen belejöttem a gyakorlatba. Utána már volt tapasztalatom, amit az önéletrajzba írhattam és így már 9 éve folyamatosan van munkahelyem.

2012. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!