Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez igazolt távollétnek számít?...

Ez igazolt távollétnek számít? Mit tegyek, ha a főnököm, nem akar elengedni az orvosi vizsgálatokra?

Figyelt kérdés

Pár napja belgyógyászaton voltam vizsgálaton. 3 hónappal ezelőtt kaptam rá időpontot. Az eredményeim nem lettek túl jók, ezért az orvos két időpontra is visszarendelt. Egyszer augusztus elejére, egyszer szeptember végére.

Szóltam a főnökömnek, hogy aznap szeretnék pihenő napos lenni - egyenlőtlen beosztásba dolgozunk - de elmondása szerint nem tudja megoldani, mert túl későn szóltam neki.

Azt javasolta, vegyek ki szabit. De szabadságot nem akarok kivenni, mert úgy érzem, ha az ember beteg, nem az a megoldás, hogy szabit vegyen ki, ha orvos akar elmenni.

Ráadásul engem visszahívtam, beutalóm van.

Ha ezek után nem megyek be dolgozni, az igazolt távollétnek számít?

Egy-egy napra táppénzre sem szeretnék elmenni.


2012. jún. 17. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Igazoltnak számít, ha az orvos ad róla igazolást. Csak éppen munkabér nem jár arra a napra.Még mindig jobban jársz a táppénzzel, vagy a szabadsággal.
2012. jún. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Az orvosi igazolás csak arra lesz jó, hogy kitöröld vele a... Tényleg jobban járnál szabadsággal, vagy táppénzzel.
2012. jún. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Jobb a békesség a főnökkel, nem teljesen értem ugyan, hogy miért nem tud szabadnapra kiírni, ha szabira meg elenged, de én inkább elmennék szabadságra arra a 2 napra, ha fontos az állásom.
2012. jún. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Még is melyik munkahelyen engednek el csak úgy orvosi vizsgálatra? Mindenütt ki kell írni szabit. Táppénz erre nem jár. Már elmúltak azok az idők, hogy elenged a főnök és le sem kell dolgozni. Te melyik bolygón élsz mondt? Majd pótolnak téged van elég munkanélküli.
2012. jún. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Hatályos Mt. 107§ alapján csak a kötelező orvosi vizsgálatok (...) stb idejére kell távolléti díjat fizetnie a munkáltatónak, ez azonban nem az a kategória.


Itt max betegszabadságra / táppénzre mehetsz, az viszont kevesebb bérrel jár. Legjobban ( anyagilag) a szabadsággal jársz.

2012. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!