Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon könnyebb...

Magyarországon könnyebb munkát találni, vagy külföldön?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy gyári munka,és a külföldi munkánál értem azt hogy beszélem a nyelvet.Az én esetemben az angol...Szerintetek nagyobb az esélyem külföldön munkát találni? Köszönöm

2012. jún. 20. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerencse kérdése is! Külföldön a válság előtt gyakorlatilag napok alatt álláshoz juthattál, ha nem voltál válogatós. Manapság már azonban külföldön is nehezebb, mivel sok a munkanélküli. Tapasztalatom szerint, itt Angliában a kisegítő meg egyéb kisebb munkákat majdnem nehezebb megkapni, mint egy szakmunkát, mert mindenki először ezeket keresi. Én magam 2 hét alatt találtam JAVA programozói állást, ellenben a lakótársam, akinek jó angolja van, de szakmája nincsen, elsősorban kisegítői munkákat keres, de 1,5 hónapja nem talál teljes munkaidős állást, csak alkalmi munkákat, amiből csak a rezsit meg a lakbért tudja kifizetni, de normális életvitelt nem tud folytatni.
2012. jún. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű,hogy magyarként előbb kapsz gyári munkát mint külföldön. Itt kint elvárják a nyelvtudást, a gyakorlatot,és elsősorban a saját állampolgárukat alkalmazzák.

Ha Angliát akarnád célba venni, most különösen nehéz itt kint is állást találni, hiszen egyre több elbocsájtások vannak,és egyre nő a munkanélküliek száma.

PL: Tegnap mondták be a BBC-n hogy Angliában a közférában dolgozók létszámát 500 ezerről 380 ezerre csökkentik.

Múlt héten hivatalosan is bejelentették,hogy idén 2000 hivatásos állományban lévő katonáknak mondanak fel..

Nem beszélve a sok gyári létszámleépítésekről..

Hidd el nekem, jelenleg Anglia nem a legjobb választás.

Munkám során is tapasztalom,hogy pár éve annyi munka kérést kaptunk,most meg jó ha havonta jön 10-15 kérés..

<angliai munkaközvetítő irodában dolgozom, látom mi van itt>

2012. jún. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Anchee.

Megkaptam a privát üzeneted.

Ritkán válaszolok privát üzenetre. Az ügynökség címét megadhatnám,de valószínű ,hogy nem fog érdekelni,mert nem londoni vagyok.

Bár mint írtam jelenleg nem sok lehetőség van nálunk sem. Pangás van.Pár lehetőség van még az olimpiai munkával kapcsolatban, de arra már találtam jelentkezőket..

2012. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!