Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Számíthatok-e a munkaügyi...

Számíthatok-e a munkaügyi központ segítségére, ha évekig külföldön éltem, és itthon soha nem voltam munkaviszonyban?

Figyelt kérdés

2012. jún. 21. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
bejelentkezhetsz mint álláskereső, de nem jár neked semmilyen támogatás,hiszen itthon nem fizettél semmi adót
2012. jún. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És államilag támogatott képzésekre jelentkezhetek 37 évesen?
2012. jún. 21. 14:29
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
jelentkezhetsz, ha nem vetted igénybe ami jár.
2012. jún. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mivel nem éltem itthon( 19 éves koromtól) nem is tudom, mi jár nekem. Az érettségit még itthon szereztem.
2012. jún. 21. 14:50
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

Az idődet pazarlod, még az se kap semmit se aki itthon élt és dolgozott, csak szopatnak meg túráztatnak, gtyere vissza ekkor meg akkor, ha meg nem akkor meg nem vagy együttműködő...


Minek ilyeneket fenttartani közpénzből?

2012. jún. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Jár neked ingyenes szakképzés
2012. jún. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor még lehet belőlem valami.
2012. jún. 21. 19:58
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak országok, amiknek a munkaviszonyát elfogadják (pl. ha Angliában, Hollandiában dolgoztál) Az alapján a munkaviszony alapján kaphatsz álláskeresői járadékot.
2012. jún. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Ha visszatérsz, mindenképpen jelentkezz be a munkaügyi központhoz.

Regisztrálnak és bizonyos időszakokban jelentkezni kell. Azt hiszem 3 havonta. Ha már bent vagy a rendszerükben, előfordulhat, hogy valamilyen továbbképzésre is tudsz jelentkezni. Én, amikor munkanélkülin voltam elvégeztem a szobaasszony-képző tanfolyamot.

Ugyanakkor keresd fel a lakóhelyeden az önkormányzatot, érdeklődj, hogy nem tudnak-e nyári munkát ajánlani.

Mellette persze folyamatosan kell keresni a munkahelyi lehetőséget.

Ebben az időben én önéletrajzokat küldözgettem szét a szállodáknak, végül el tudtam helyezkedni egy áruházban.

Persze, nem tudom,l milyen végzettséged van, milyen lehetőségeid vannak.

Nyugodj meg, 37 évesen még bármi lehetsz.

2012. jún. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jún. 29. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!