Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg kevés ez a fizetés...

Tényleg kevés ez a fizetés asszisztensi munkáért?

Figyelt kérdés
Egy kisebb banknál kaptam munkát vidéken asszisztensként. Igazából mindenféle munkát kell végeznem, nem csak adatrögzítést, hanem jelentéskészítéstől hitelvizsgálatig mindent. Főiskolára járok, még egy félévem (gyakorlati félév) hátra van a diplomáig. A bérkérdésbe természetesen nem volt beleszólásom, bruttó 120 ezret kapok. Nem mondom, hogy sok, de ha hozzáteszem az ösztöndíjakat, akkor azért már szép összeg. Az anyósomék viszont ki vannak akadva, hogy hát ezért tanultam? Ennyi pénzért hülye vagyok, ha elmegyek dolgozni. Nem nagyon tudom sajnos megítélni, hogy ez most tényleg kevés-e vagy sok, én örültem a lehetőségnek (mégis csak jobb mint a diákmunka), szakmában szerezhetek tapasztalatot, sőt maradhatok is majd itt dolgozni, ha meglesz a diplomám. Akármikor találkozunk anyósomékkal, mindig szóba hozzák, hogy nem tudtam-e intézkedni fizetésemelés ügyben. (Két hónapja dolgozok, eszembe sem jutott, hogy verjem az asztalt fizetésemelésért, de a főnökség ígéretet tett egyébként, hogy a későbbiekben lesz majd fizetésemelés.) Szerintük nincs semmi önbecsülésem, ha képes vagyok ennyiért eladni a tudásomat. Szerintük inkább el kellene mennem egy közeli gyárba három műszakba, mert ott pótlékokkal együtt megkapnék legalább bruttó 260 ezret. De nem értik meg, hogy oda nem mehetek gyakorlati félévre, mert a főiskola nem fogadja el a gyártósoron eltöltött hónapokat, és abból nem írhatok szakdolgozatot. Már annyira beleásták magukat a témába, hogy egy ismerősüknek, aki ott hr-es megadták a telefonszámomat, hgoy hívjon fel, hogy mikor mehetnék elbeszélgetésre. Természetesen eszem ágában sincs elmenni, de nem tudom, hogy mi lesz így a vége. Tényleg annyira kevés ez a pénz, hogy megéri ez a cirkusz? (Nem is értem, hogy mi ütött beléjük, eddig soha nem szóltak bele az életünkbe, az esküvővel kapcsolatban sem voltak problémáink, illetve az összeköltözésnél sem volt semmi nézeteltérésünk.)
2012. jún. 24. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha kézben lesz a diplomád, akkor ez nagyon kevés összeg. Viszont a jelenlegi magyar viszonyokat ismerve sajnos annak is örülni kell hogy egyáltalán van munkád. Szerintem annak ellenére, hogy diplomásként ez nagyon gyér fizetés, tartsd meg az állást, szerezz 2-3 év gyakorlatot, majd lépj tovább, lehetőleg egy nagyvárosi bankban vagy hasonló helyre.
2012. jún. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most még nem a diplomásokéhoz kell hasonlítani a béredet. Én a helyedben maradnék, hiszen ahogy írtad, szükséged van a munkahelyre a szakdolgozatod megírásához (is). Ha meglesz a diplomád és azt követően nem rendezik a béredet, akkor már körülnézhetsz más munkaadóknál is, és a mostani munkádnak köszönhetően már beleírhatod az önéletrajzodba, hogy szakmai tapasztalattal rendelkezel.
2012. jún. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerzel addig is tapasztalatot, fizetést is kapsz érte! Van, ahol gyakorlatost nem fizetnek. Amúgy se olyan vészes, valahol el kell kezdeni. Utána meg ahogy mondták fognak rajta emelni. Eszed ágába se legyen fizetésemelést kérni, jól kiröhögnének és mehetsz amerre látsz! Nagyon meg kell becsülni egy munkahelyet, anyósodékra ne hallgass, nem érzik mennyire nehéz manapság elhelyezkedni. Ismerek tapasztalt mérnököt , nincs állása!
2012. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Aki ilyeneket mond, fogalma sincs a munkaerőpiac jelenlegi helyzetéről. Mellesleg most már nem azért kell a diploma, hogy sokat keress, hanem azért, hogy ne gyárban robotolj egészségtelen körülmények közt, folyamatos műszakban. Sajnos a diplomásoknak is csak a nagyon kis százaléka keres jól, a legtöbb olyan nettó 100 körül kap, és örül, ha el tud egyáltalán helyezkedni. Legalábbis nálunk, bár Pesten jobb a helyzet, állítólag.

(Ki tudja?) Én pénzügyes vagyok, és nézegetem az állásokat, és láttam olyan pesti állást, hogy oda volt írva, hogy versenyképes fizetés, bruttó 170 e, amin kicsit ki vagyok akadva, hogy Pesten is ennyi egy diplomás fizetése? Akkor még ingázni sem érdemes.

2012. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pest környéken diplomásként én bruttó 108 ezret kapok, diploma előtt jobban kerestem.

Asszisztensi munkát végzek én is, a diplomámhoz nem sok köze van, maximum annyi, hogy néha kicsit számolgatni kell.

Máshol nem kaptam munkát, az sem előny, hogy huszonéves lány vagyok friss diplomával, biztos majd elmegyek szülni.

Nálam pont fordítva van, anyósék szerint jó ez nekem, amúgy is kb. minek kellett nekem a diploma, az ő kisfiuknak van az a lényeg, én meg maximum végezzek el még egy tanfolyamot és menjek egy általuk ajánlott érettségis helyre ahol ugyanennyit kapnék, csak szerinte könnyebb a meló. Na de én nem könnyebb melót akarok, hanem olyat, amilyet tanultam.

2012. jún. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nővéremnek is gyakorlata lesz most, és annyi hogy kap egy ebédet meg egy italt, pedig nagyon sokat fog dolgozni.

Mi megyeszékhelyen élünk... hát ez van.

2012. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlat alatt én sem kaptam egy fillért sem. Mielőtt rendes munkám lett volna önkéntes voltam, ott legalább kaját adtak. Főiskola melletti bérként ez nagyon is jó, más diplomával sem kap ennyit asszisztensként. Én sem.
2012. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!