Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek meglehet beszélni...

Szerintetek meglehet beszélni a főnökkel?

Figyelt kérdés

Könnyű fizikai munkát végzek, ahol normát kell teljesíteni.


4-ig tart a munka de én már 2-re teljesítem a normát, és akkor (kisvezetői utasításra) ott kell álljak, és úgy kell tegyek mintha csinálnék valamit... Szerintetek megbeszélhetem valakivel, hogy 2-re teljesítem a normát és húznék haza? Vagy esélytelen? Lehet ebből bajom?


2012. júl. 2. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen, és lehet belőle bajod, mer megelíted a főnöknek hogy te ott unatkozol, és eztán nemcsak úgy kell majd csinálnod, hanem ténylegesen kapsz majd még pár feladatot.
2012. júl. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van,ha többet csinálok kifizetik.de te ne akarj hamar hazamenni,még a végén megemelik a normát.
2012. júl. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
na meg a kollégák fognak jól megverni, mert akkor tuti norma rendezés fog jönni miután a főnöknek szóltál és az nem azt jelenti, hogy csökkenteni fogja....
2012. júl. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A fene :) akkor úgy teszek mintha dolgoznék...
2012. júl. 2. 22:21
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én dolgoztam (igaz, nem ilyen meló volt), mindig jól jött az, hogy ha szóltam, hogy tudok még többet is vinni. Így lehetett kitűnni a többiek közül.
2012. júl. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Két hétre vettek fel diákmunkára, de úgy látszik több eszem van, mint az ötösnek :) Gondoltam, nem kérdezem meg, hanem majd előbb tőletek, és akkor nem csinálok hülyeséget, de neeeeem egyeseknek itt is bele kötni.


Tudod, ha valaki nem tud valamit és rákérdez, attól nem lesz hülye, csak ha nem kérdez rá akkor marad tudatlan.


Köszönöm a többi választ :)

2012. júl. 3. 05:56
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

kedves kérdező, eszednél vagy??!

órabérben dolgozol! nem vagy te Sztahanov, nyugodjál le, ne rohanj, nem fut el a meló

különben is, a munkához úgy kell hozzáállni, hogy más is odaférjen :D

2012. júl. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

cheeky_bugger:


Ezért szeretek én Németországban dolgozni. Nem munkaidő van, hanem munka. Ha hamarabb végzed el, jó vagy, megdicsérnek. Ha nem végzed el, nem vagy jó. Nálam is magasan tesznek arra, ha délben elmegyek mondjuk ügyeket intézni: amíg a munka el van végezve, senki nem problémázik. Legfeljebb másnap tovább bent maradok, és befejezem a melót.


De remélem, ezzel a mentalitással nem fogod majd hangosan követelni, hogy ugyanolyan béreket kapj, mint a németek.

2012. júl. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

előző: nem csak te dolgozol / dolgoztál már külföldön :-)

de itt Mo-n nem érdemes törni magad

a lóvédat megkapod, a minimumot hozod, oszt kész

törje magát az ember, ha vállalkozó, egyébként sajnos nem éri meg

2012. júl. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

cheeky_bugger!

Az lehet, bár tény, hogy Magyarországon eddig én csak multinál dolgoztam, vagy önkéntesként - ott meg értékelték, ha az ember nem csak a szükséges minimumot hozza. (Nem csak beszéd, tényleg értékelték fizetésben, megbízásokban)


Ebben a kérdésben én vállaltan idealista vagyok: amíg az emberek nem kezdenek el egyesével az ár ellen úszni, és változtatni a mindenki által megvetett magyar(?) munkamorálon, addig valóban nem is fog semmi se változni. Szóval én azt mondom, hogy ha tudsz dolgozni, és jobban is megy, akkor csináld meg jobban, mert

1. mert ebbe a mentalitásba szoksz bele, és másik munkánál már pozitívum

2. másoknak is példát mutatsz, talán ők is elkezdenek így dolgozni

3. közvetlenül a cég is jobban jár

4. közvetve az egész állam, ország

2012. júl. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!