Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért vannak olyan munkáltatók...

Filmákné Hajnalka kérdése:

Miért vannak olyan munkáltatók akik összekeverik a tisztes munkakört az erotikus munkával (pl. : titkárnő, személyi asszisztens, de az összes munkakörben megtalálható), valamint a dekorativitást, csinosat a soványsággal?

Figyelt kérdés
A sovány csaj nem lehet dekoratív, ha csak nem mű melle van hiszen kell egy derék ami megtartja a melleket és zsírból áll.Ellentmondás van a kettő között. Annyira dekoratív, csinos egy ilyen nő, amennyire egy csontváz. Gondolják át mielőtt felteszik a hirdetést.

2012. júl. 3. 09:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Szóval most arról van szó, hogy te kövérnek érzed magadat és ezt okolod azért, hogy nem vettek fel egy állásra. Értem.
2012. júl. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Smartguy86 ***** válasza:
Vagy szimplán irigy azokra a jól kinéző nőkre, akiknek még munkája is van.
2012. júl. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Most az a baj, hogy bepróbálkozott a főnök, vagy az hogy nem?
2012. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Tisztes munkakörben tökmindegy, hogy mekkora a melle valakinek. Most döntsd el, hogy mit is akarsz, tisztes munkakört, vagy azt, hogy a melleidet nézzék, de lehessél mellette kövér is :P
2012. júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik munkáltató külső alapján választ magának alkalmazottat, oda én nem is mennék. Hacsak nem erotikus munka, mint ahogy írtad. (Bár én arra meg eleve nem mennék.)

Ezzel együtt persze a férfi munkaadók hajlamosabbak a csinosabb nőket felvenni, sajnos ez van.

2012. júl. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem ezeket, mert rendszerint a munkáltatók többsége összekeveri a dolgokat az álláshirdetésekben. Ezek szerint ti is abba a kategóriába tartoztok akik nincsenek tisztába a fogalmakkal. A titkárnő és személyi asszisztens nem= qva, de a munkáltatók rendszerint annak érti mivel kaptam olyan állásajánlatot amibe leírták hogy mit akarnak de mikor megkérdeztem mit ért személyi asszisztencia alatt el volt tévedve. Maga a munkakör összekeveréséről kérdeztem a véleményeteket. Természetesen én sem válaszoltam rájuk mivel nincs az a pénz amiért lefeküdnék a főnökömmel. De az álláshirdetések teli vannak fogalom zavaros hirdetésekkel. Mivel külön feladatként tekintik a személyi asszisztens kifejezést. De látom ti is ebbe kategóriába tartoztok. Nem értitek a kérdést akkor sajnálom. Nem az zavar hogy kövér vagyok vagy sem csak azt hogy ellentmondás van a hirdetésekbe. Nincs sovány dekoratív csaj mivel annak nincs melle ha csak nem mesterségesen előállított. A részletezést is megtaláljátok a kérdés alatt hogy hogy értettem. Amúgy nem vagyok kövér csak nem sovány. 164/68 kg. De nem ez a lényeg, hanem az hogy retusált ideál van a férfiak szemébe. Szerintem érthető a kérdésem. És nem vágyom erotikus munkára. Egy nő től kaptam olyan referenciát ahol rendesen a fogalom meghatározása szerint írta a dekorativitás, és csinosat. Mert ezek nem csak erotikus értelembe léteznek. Szóval én így értem a dolgokat.
2012. júl. 4. 10:52
 7/33 anonim ***** válasza:
57%

164 centisen 68 kilóval te anyukám kövér vagy.


És téged csak és kizárólag az zavar, hogy a jó nők előnnyel indulnak egy állásinterjún, ha férfi a főnök. Semmi más.


Azt azért még elárulom neked, hogy jelen állás szerint a "nőideál" 90-60-90. Ez 165 centisen ideálisan 52-55 kg testsúlyt jelent. A 90-es mell meg egyáltalán nem kicsi, sőt. Nagyon sok férfinek jobban tetszik a vékony, kisebb mellű nő, mint lógó tőgyű tehén (ugyanis a nagy mell MINDIG lóg, a gravitáció nem kegyelmez).


Na, most lehet durcázni tovább.

2012. júl. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Jóóóó van, hát akkor nem ércsük, baba. Más világba' élünk.


Én, amikor úgy vagyok vele, hogy "figyejjé mán öreg, má' megin' nincs munkád... há' valamit csiná'ni kéne", szóval mikor beüt ez a stájsz, akkor jön az analízis okosság. Két variáció van mindig: 1. elmegyek dolgozni 2. saját céget csinálok. Na most mivel a válság közepén amúgyis csak a hülye csinál saját céget a semmiből, így marad az 1.


Ilyenkor aztán becsekkolom magam az surveillance fázisba, sz'al megnézem jól, hogy (NEEEEEM, nem AZT!) mihez is értek, meg mit csináltam eddig. Ezt szaxóval úgy hívják, hogy végzeccség, meg szakmai tapasznyalat.


Osztán akkó' látom, hogy én elvégeztem x egyetemet, xy szakirányú továbbképzést, meg dógoztam z helyen. Akkó' megnézem, hogy na miújság a pijacon, melyik cégnek kő az én szakmaji tudásom mán' úgy aktualice.


No, oszt itten gyün a sztájsz, hogy van ilyen izé, hogy "szakmaji önéletrajz".


Hát, abba' nem írom ám bele, hogy mekkora a farkam (mer' mellem az nincsen), de asztat beleírom, hogy mék egyetem, meg eddig micsinátam. Oszt ezt ee'kűdöm arra ja címre, amit megattak.


Osztán, ha ez teccik nekik, akkó' visszahínak, mer' én olyan cseles vagyok, hogy még a telószámomat is beleírom abba az izébe.

Ha meg nem hínak vissza, akkor meg plusszcseles vagyok, mer' én eccerre több helyre is kűdök ijeneket, oszt le van tojva aki nem hív.


De bármennyi helyről is hívtak eddig, olyan kérdés nem vót, ho' mekkora a farkam, mer'hát ahol ezt kérdezik, olyan helyre alapból nem kűdöm el. Amikor behívnak, engem arról kérdeznek, hogy mihez értek, meg micsinátam eddig.


Na, há' talán ez lehet a baj...


Engem arró' szoktak kérdezni, hogy mihez értek, nem pedig arró', hogy mekkora az izém.


Mondjuk ehhez ÉRTENI IS KELL VALAMIHEZ. Ha nem értenék SEMMIHEZ... akkor lehet, hogy engem is az izgatna, hogy egyéb, ún. "paraméterekben" jó vagyok-e...?


De akkó' meg nem gondolkodnék olyanban, hogy "tisztes munkakör".


Lehet, hogy ez lehet a probléma? :>

2012. júl. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
És te férfi vagy vagy lány vagy? A női munkaerő helyzetről beszéltem. Összekeverik a szezont a fazonnal. Sajnos ezek a tapasztalatom az álláskereséssel. Beírom azt hogy mihez értek és beírják hogy erotikával vállalom-e? Persze azt írom,hogy nem mert így is gondolom. De láthatod az előtted szólót, hogy milyen torz ízlés uralkodik ma Magyarországi munkaerőpiacon. Amilyen nő nem létezik csak retusált képeken. Nem is kell olyan munka ahol nem a szakértelmemmel érek el valamit. De lássuk be a mai állásokra érdemes az országút mellől felszedni lányokat és nem kéne meghirdetni normális munkakörnél. De ez tény ami a kérdésben szerepel és a kiegészítésben is. Lehet utána járni. Nem zavar az alakom. Nem egy műsor foglalkozott azzal, hogy bűnt követ el aki ilyen munkát kínál és elfogadja. Csak mást se lehet találni a hirdetéseknél csak ilyen feltételeket ami nem létezik női ideál. Ezért kérdeztem hogy miért keverik a kettőt mert nem ugyanaz. A dekorativitás fogalma tetszetős, szép, mutatós jelentéssel bír. Nem qvát jelent. És nem írja a lexikon hogy soványnak kell lenni hogy dekoratív legyen valaki. A csinos pedig nem soványat jelent hanem jó, kellemes megjelenés, elegánsat öltözékben, jóizlésre valót jelent(magatartás, viselkedés). Nem testalakra vonatkozik a csinos.Most már érthető vagyok. Ennél nem tudok pontosabban fogalmazni
2012. júl. 5. 11:51
 10/33 A kérdező kommentje:
Az előbbi üzit kiegészítve. Szóval ezen fogalmakat hogy leírtam van valakinek hozzáfűzni valója hogy miért keverik össze a munkáltatók? A titkárnő mint munkakör és a személyi asszisztens mint munkakör létezik a fogalom gyűjteményben és nem mint feladat kör. Sok munkáltató feladatkörnek tekinti a személyi asszisztenst és titkárnői munkakört.Ebbe sajnos bele estem. Varrónői végzettségem is van de titkárnői és könyvelési végzettségem is van. Ezért írtam annak aki vitatkozik velem hogy létezik természetes születésű nő 60 cm derékkal és 90-es mellbőséggel. Ez így együtt nem létezik. Ezt nem tudja egy nő és egy ffi sem elhitetni. A titkárnői munkakör és a személyi asszisztens munkakörnek az utána járását rátok bízom. Az tény ha valaki ilyet hirdet és valaki vállalja ezt ugyanúgy megbüntetik. Mivel ez üzletszerű kéjelgésnek számít aki hirdeti az erre felbuzdítás miatt kerül a rendőrség látószögébe aki elfogadja az meg maga amit leírtam a mondat elején azért kerül oda.
2012. júl. 9. 07:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!