Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes most venni tőzsdén...

Érdemes most venni tőzsdén nagyobb tételben Eurot?

Figyelt kérdés
Most 285 korul mozog az eur huf arfolyam, 100as tokeattetelben vennek 90ezer eurot, erdemes? Ha visszaall 295re kb 3000eur hasznom lesz belole. Csak azok valaszoljanak akik othon vannak a temaban. Lehetseges hogy 280alá megy az euro?

2012. júl. 5. 11:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de kicsi az esélye.

A százas tőkeáttét amúgy nagyon magas, hacsak nem vagy teljesen profi a szakmában, ennél (jóval) kisebbel érdemes próbálkozni az idő előtti kiégés elkerülése végett...

2012. júl. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
bankos ismerősöm szerint lefelé fog menni még
2012. júl. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Forexen EURHUF-ot senki nem kereskedik szinte... Valószínűleg nem vagy gyakorlott kereskedő, így inkább játszós pénzzel próbálkozz, mert még ha véletlenül jókor nyúlsz is bele, az ár mindig ellened megy... Ennek nem más az oka, mint pszichológia. Ugyanis mindig ingadozik, még 10 pip-et se mozdul el anélkül, hogy a másik irányt meg ne járja (tisztelet a ritka kivételnek) és Te, amikor mínuszban vagy, föl kell, hogy mérd, hogy most ez a szokásos csapkodás, vagy trend váltás, vagy mi történik. Ha pánikolsz, csúnyát buksz, ha túl higgadt vagy, holott pánikolnod kellett volna, még csúnyábbat. Az okosok azt mondják, ilyen feltételekkel, ahogy leírtad, inkább játékterembe menj el, az még érdekes is. :) (Ez nem a személyednek szól, tényleg sokszor olvastam már ezt)
2012. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
"Forexen EURHUF-ot senki nem kereskedik szinte" - hát azért te is eléggé színt vallottál az amatőrizmusodról.
2012. júl. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Persze ingadozik nagyon, lehet hogy beleszaladok 1000eur minuszba is, vagy többe, DE úgy is pár hét és visszamegy 290-295re, addig meg csak tőke kell, hogy fenn tudjam tartani a pozit. Legalább is az eddigi eredmények ezt mutassák. Nincs igazam?!
2012. júl. 5. 19:39
 6/13 anonim válasza:
#4 Te tán igen? Melyik brókernél, milyen spreaddel? Nem kétlem, hogy profi vagy, és EURHUF a fő devizapárod, de biztosan nem vagytok túl sokan. :)
2012. júl. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Kérdező: nem tudom. Sokan nullázták már magukat olyan alapon, hogy "biztosan visszamegy"... Még az is lehet, hogy igen, de az se kizárt, hogy korábban bukik a számlád. Ha ezt biztosra lehetne venni, akkor mindenki szaladna, és betenné a teljes vagyonát. Én azt mondanám, persze nem vagyok olyan profi, mint a #4-es, de ha nincs Forex tapasztalatod, jobban jársz ha inkább egy demo számlán nyomod egy ideig, míg belejössz, és az is hasznos, ha egy-két komolyabb krízist demoban játszol végig, mert nagyon nehéz hideg fejjel gondolkodni, ha benne áll egy komolyabb összeged. Persze a 900 EUR sok embernek meg se kottyan, ha elbukják. Ha neked sem, akkor éppenséggel kezelheted egy jó játéknak is, amivel talán nagyobb a nyerési esélyed, mint a buktáé. De akkor tisztázd magaddal, hogy játszol, és nem valamiféle megalapozott stratégiát követsz.
2012. júl. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez abszolút nem profizmus kérdése, de kijelenteni hogy EURHUF-on szinte senki sem kereskedik hatalmas nagy tudatlanságra vall arról hogy miért van és hogyan működik a devizatőzsde...
2012. júl. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Kezdjük az elején.


- Tőzsdén SEMMI sem biztos! Annak hogy felfelé megy EURHUF, ugyanannyi esélye van mint hogy lefelé. Tehát 50%-50%...


- EURHUF-ot napiban szokták a "nagyok" kereskedni, nem egy hű de likvid devizapár.


- Ha úgy adódna hogy elmegy 295-ig, biztos vagyok benne hogy nem vennéd ki (a kapzsiság...), hisz ha addig elment megy az tovább is. //Én mondjuk 291-nél vennék még rá, ha most nyitnék egy longot, de én építem a pozíciókat, nem all-in megyek az elején.//


- 90.000 eurót kockáztatsz 3.000-ért...


- Nincs kiszállási stratégiád. Mi van ha ellened megy? Mikor fogsz pánikolni?


- Csak annyi pénzt kockáztass az elején, amennyi elvesztése nem okoz gondot a mindennapokban. Kajapénzzel nem érdemes tőzsdézni, de gondolom itt nem erről van szó.

---------------------------------------------------------

A te döntésed hogy miként szándékozol befektetni a pénzedet, de én az ajánlom neked, hogy 90k-ból menyjél el egy alap tanfolyamra, 250.000 Ft-ből megúszod és megkíméled magad sok felesleges szenvedéstől és a "bankos ismerősöktől". Ha már itt tartunk, volt egy ilyen hogy "bankos ismerősöm szerint lefelé fog menni még". Pffff. Szép kis bankos ismerős, ha ilyen adna nekem tanácsokat, akkor inkább a nagyanyámtól kérnék tippeket. Ma, holnap akármikor jön az Angela Merkel, vagy valaki és elszáll az egész piac valamelyik irányba! Sose tudhatod! Meg kell tanulnod magad döntéseket hozni és kidolgozni a SAJÁT STRATÉGIÁDAT! Ennyi a lényeg.

2012. júl. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1. Egyáltalán nem 50-50% esélye van annak, hogy le vagy fel fog menni. Gyakorlatban nem mindegy, hogy 10 pontot esett és emelkedett 100-at utána, vagy 100 pontot esett és utána emelkedett 100-at.


2. Nem 90ezer euróval akar venni, csak 900-zal.

2012. júl. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!