Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tévhit vagy igaz, hogy Nyugat-...

Tévhit vagy igaz, hogy Nyugat-Európában tényleg jobb életszinvonalon lehet élni takarításból, mosogatásból, mint Mo-n minimálbérből?

Figyelt kérdés

Mondjuk azonos körülményeket feltételezve, egyedülállóként, albérletben lakva szobát bérelve, kocsi nélkül káros szenvedélyektől és luxuskiadásoktól mentesen, hitel nélkül?

Kérem csak az válaszoljon, akinek személyes tapasztalatai vannak.


2012. júl. 7. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Németországban élek. A munkahelyemen a konyhán a lányok 6 euros órabérben vannak, így kb. 1000 eurot keresnek havonta. A mi városunkban egy 1 szobás lakás bérleti díja 400 euro körül van, mindennel együtt. Kajára, tisztítószerekre, stb-re elég havonta 400 euro, tehát 1 szmély 800 euroból meg tud élni, vagyis megmarad 200 euro. Ezt persze el lehet költeni gond nélkül :)

Azt hiszem, Magyarországon minimálbérből ezt nem lehet megtenni.

2012. júl. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen munkákért kapsz max. havi 600-800 Eurót, (aki azt állitja, hogy ennél többet, az hazudik) egy szoba lakbére min 200 Euro (de akkor egy pici szoba minden egyéb nélkül) + rezsi, ha meg netán valami igényed is van a lakással szemben (fürdöszoba is, meg netán nem a legrosszabb környéken,, akkor minimum a duplája, havi kaja fejenként (csak alapdolgok, semmi luxus) min. 200 Euro, tömegközlekedés egy út egy városban 2-3 Euro. Sok nem marad, megélni meg lehet, de igazi külöbséget nem fogsz érezni. Viszont itt tényleg dolgozni kell a munkaidö alatt, a magyar hozzáállással nem sokáig tartanak meg.

Ami egyértelmüen pozitiv, az az, hogy itt az emberek nem olyan bunkók, mint MO-on, sokkal segitökészebbek.

2012. júl. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Első vagyok, és kedves második válaszoló, nem hazudok.
2012. júl. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Nekem rokonom van kint Angliában, ő szállodaszobákat takarít a barátaival. 6 napot dolgozik, de 1100 eurot keres. Egy házat bérelnek vagy 5-en, a külvárosban lakik Manchesterben, így tud kicsit spórolni is.

(Én sem hazudok)

2012. júl. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szintén, mosogató, konyhai előkészítő voltam Ausztriában és borravalóval, hóvégi jutalommal kerestem átlagban 1200-1250 € közötti összeget nettóban. Meg lehet élni 1000 €-ból, de nem úgy, ahogyan azt sokan elképzelik. Egy szerény életvitelre elég, de félretenni nagyon nehéz belőle. Nekem szerencsére a szállásom és az étkezésem is fizetik, így nagyon jó, ha nem fizetnék, akkor nem is lennék itt, mert számomra az már nem érné meg. Valódi életszínvonalbeli különbséget akkor lehet tapasztalni, ha a saját szakmádban tudsz elhelyezkedni, normális fizetésért! Jelenleg is Ausztriában dolgozom, jól keresek, már a szakmámban dolgozom(informatikai terület), már tudok kocsit, albérletet fenntartani, belefér a heti 1 étterem is. Nyaralni is tudok menni. De mindezeket minimálbérből nem lehet itt sem megtenni!
2012. júl. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Az én nagynéném két diplomás nő, a párja szobafestő. Egyszerre mentek ki. Először nehéz volt, A férfi talált munkát (neki rosszabb a nyelvtudása), kicsivel később a nagynéném is (ő jól beszéli a nyelvet) elhelyezkedett, szobát takarított egy nagyon neves szállodában. A munkáját hamar meg is becsülték, előléptették, egy év után már ő ellenőrizte a lányok munkáját. Sokat dolgoztak. Nagyon sokat. Ma albérletet bérelnek a külvárosban (jó környék, lakás átszámítva kb. kétszázezer, két szoba van), Audi A6-ot vettek, nyaralgatni járnak és van pénzük hazajönni hozzánk kb. 3 havonta. Most a nagynéném nem dolgozik, gyest sem kap már. Ott szült gyereket, most másfél éves, szoktatják bölcsibe (az nem olcsó, nagyon nem). A párja napi 100 fontot keres (magyarán két nap alatt meg van az itteni minimálbér). Mindent megvehetnek maguknak, nagyon szépen élnek, lazacot esznek és Gap cuccokba jár a gyerek. Szóval nagyon jó nekik kint! Szóval ott is dolgozni kell, gürizni, de még ha drágább is a megélhetés, jobban jársz, mint itt.
2012. júl. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.

# 5/6 ma 17:30

Ha nem vok túl tolakodó leírnád ide v privátba h mit is csinálsz az infó területen és milyen a nyelvtudásod?Én is kb . ezen a területen szeretnék elhelyezkedni értek a gépekhez(hardverileg,szoftverileg is)de még nincs fősulim.(most fogom kezdeni)Én legszivesebben gépeket szerelnék össze ehhez értek a legjobban.És ebben is van a legnagyobb praxom.

2012. júl. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom utolsóhoz.Én is IT-s vagyok,két év multi tapasztalattal,szoftverfejlesztés,teszteléssel foglalkozok.Nekem milyen lehetőségeim vannak?
2012. dec. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!