Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha minden szakma telített...

Ha minden szakma telített vagy a szolgáltatásokra nincs kerete az embereknek akkor mégis milyen szakmát tanuljak? Hogy éljek meg?

Figyelt kérdés
Most már ott tartok hogy bármelyik 2kezű szakmát elvégeznék ha tudom hogy nem minimálbért fogok kapni esetleg van ötletetek ? Főiskolára vagy egyetemre nem megyek arra már nincs időm !

2012. júl. 8. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:

már 10évvel ezelőtt is ezt mondták, hogy mindenki főiskolára meg egyetemre megy tehát nem lesz 2kezi munkás, de ez inkább csak most kezd kirajzolódni. Szóval bármi jó ami nem diplomás a legjobb talán a klíma szerelő, vagy háztartási kisgépszerelő, de ugyanúgy jó ötlet a kárpitos, ács, hidegburkoló stb...

kamionsofőr is keresett, meg jó pénz is csak az cigány élet, amúgy én is nézegetek ilyen felnőtt képzéseket hátha lenne valami normális

2012. júl. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

csatlakozom az elsőhöz.

szerintem azért még mindig megy az autószerelő szakma is, de a asztalos, gipszkarton-szerelő, víz- és /vagy fűtés szerelő, burkoló, kisgép-szerelő, szobafestő ismerőseim is jól keresnek. Azaz minimum kicsit jobban, mint a minimálbér. Vagy inkább 100 ezerrel többet...

Aki kárpitos, ő maszekokat szokott vállalni a főállása mellett, jó kis kiegészítés, bár főállásnak nem tudom, megérné-e.

Férjem most akarja elkezdeni a CNC-t, mert egy cnc-s ismim túlórákkal 2-3 százezret keres. Sógor kamionozni fog, mondanom sem kell, nem minimálbérért.


Fiú vagy, így könnyebb, hidd el, tehát fel a fejjel, de mondj nekem nőnek olyan szakmát, amivel el lehet helyezkdni és aránylag jól hoz a konyhára...!

2012. júl. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
na ez az! a nők mit tanuljanak?
2012. júl. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!