Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kifizethetik a részemre a...

Kifizethetik a részemre a szabadságot?

Figyelt kérdés

Gyermekem születése után csak határozott idejű szerződéssel tudtam elhelyezkedni, köztisztviselői státuszban. A szerződésem hamarosan lejár, amit a munkáltató nem fog meghosszabbítani. A részemre járó fizetett szabadságból csak két napot vettem ki, mert több, mint három hetet táppénzen töltöttem gerincbetegségem miatt. A kérdésem az lenne, hogy a munkáltatótól kérhetem a bent maradt napok kifizetését, vagy azt szerződésem lejártával "bukom"? Köszönöm az értelmes válaszokat.

N/38


2012. júl. 9. 18:36
 1/4 anonim válasza:
Még csak az év felében jársz.
2012. júl. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
18:44: Nyolc hónapra szól a szerződésem, ami augusztus végén jár le és sajnos a határidős munkák miatt már nem tudnám kivenni a megmaradt napjaimat.
2012. júl. 9. 18:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Elvileg kénytelenek kifizetni, mivel az adott időmennyiségű szabadság, amit a szerződésben kikötöttek, jár neked, azt nem vehetik el, és a táppénz ideje sem számít bele ebbe.


Más téma, hogy attól még, hogy jár, egyáltalán nem biztos, hogy meg is kapod sajnos, pereskedni meg sokszor semmi értelme, és pláne pénze nincs rá az embernek :\

2012. júl. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sir Butcher: Értem. Köszönöm a választ!
2012. júl. 9. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!