Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Segéd ápoló miben különbözik...

Segéd ápoló miben különbözik egy E kategóriás ápolótól? Fizetésben is és milyen feladatokat nem csinálhat meg?

Figyelt kérdés
2012. júl. 11. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem gyógyszerelhet, nem adhat be injekciót, nem köthet be infúziót, de húzhat ágyat, és a beteg feneke alá tolhatja az ágytálat.
2012. júl. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és mennyi a fizetése? A tanulók miért gyógyszerelhetnek és mért köthetnek be infúziót?
2012. júl. 11. 17:57
 3/4 anonim ***** válasza:
ez nem ilyen egyszerű. pl a 3 éves okj-s ápoló sem vénázhat, de kap meghatalmazást az orvostól, mert neki erre nincs ideje.
2012. júl. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Sok mindent csinál az gyakorló ápoló/szakápoló, ami az orvosnak lenne a feladata (kötelessége). Ezekben az esetekben egyébként az ápolónak joga van megtagadni végrehajtást, mivel egyrészt nincs benne a munkaköri leírásában, másrészt nincs rá képesítése, harmadrészt pedig az orvos felelőssége pl PCA pumpa vagy perfúzor beállítása, elindítása. Az már más kérdés, hogy utána milyen lesz a munkahelyi viszony (az adott orvossal is, plusz mindenkivel, akinek elmondja „erre se volt képes" „utál dolgozni" stbstb). Megértem az ápolókat is, hogy sokszor jobb csendben maradni és megcsinálni. A segédápolónak semmilyen EÜ végzettsége nincs, csak érettségije. Ezért csinálja azt sok ápolóhallgató (akár OKJ-s, akár BA vagy MA hallgató), illetve néhány orvostanhallgató, hogy nyáron, vagy egy könnyebb évben félállásban elmegy segédápolóként dolgozni. Nem vagyok benne biztos, de az OKJ-s ápoló szerintem vénázhat (vérvétel, branül), de a gyógyszerelés már neccesebb. Viszont a szakápoló szerintem csinálhatja ezeket, attól függetlenül, hogy OKJ vagy diploma. Pl nekünk anno egy gyakorlaton mondták, hogy ha nyugdíjba megy a főnővér, nem automatice egy diplomás nővér kapja a "posztot", hanem a legtapasztaltabb, még ha neki "csak" OKJ-s vagy szakközepes végzettsége is van.


Egy DOTE hallgató

2016. máj. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!