Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg csak a külföld marad?...

Tényleg csak a külföld marad? Pályakezdőként nem fognak soha sem alkalmazni?

Figyelt kérdés

23 éves pályakezdő vagyok. Igazgatásszervező diplomám és 2 középfokú nyelvvizsgám van(angol, német). Magas szinten értek az informatikához.


Mégsem alkalmaz senki sem a szakmámban. Még egyszer sem hívtak be állásinterjúra. Tavasztól keresek munkát. Protekcióm nincs, pedig az kellene nem pedig végzettség. Jelentkeztem már McDonalds-ba is, és nem vettek fel!!! Itt borsodban még gyár sincsen ahol lakom.


Ilyen kilátásokkal már csak a külföldben reménykedhetek....



2012. júl. 12. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Borsodhoz képest még Budapest is nyugat. A diplomáddal gyakorlatilag semmit sem tudsz kezdeni.
2012. júl. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Informatikából melyik területek mennek? webdesign?

Amúgy sajnos a legtöbb fiatal küzd ezzel a problémával.Én is ott tartok most,mintha lenne egy érettségim aztán szevasz,hiába a szakmám meg a nyelvvizsga.

2012. júl. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Menni mennék vmire a szakmámmal, hogy ha felvennének. Mert azért vannak álláshirdetések csak ugye magas mértékű a protekció és nincs szakmai tapasztalatom........ Így meg végem van.
2012. júl. 12. 13:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha lenne rá kereset felvennének, de ha informatikus mérnök lennél még akkor sem biztos, hogy tudnál valamit kezdeni az informatikával.

A nyelvvel lassan nem lehet mit csinálni hacsak nem beszéled anyanyelven, takarítónőnek is elvárás az angol középfok.

Bp-től északra tényleg nincs semmi, én is Pest megyébe költöztem és érettségis állásom van diplomával, csodálkoznak is, hogy mit csinálok én itt. Na de én legalább számítógépnél kuksolok, a takarítók közt meg pl. egy vegyészmérnök van, ő mit szóljon.

Indulj el nyugat felé, először Mo, utána túl a határon.

2012. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten van rá igény csak nem engem vesznek fel :D :S Most is bent van 4 pályázatom, egy pl a NAV-nál (APEH). A többi helyen meg előnynek számít a végzettségem. De sajnos biztos vagyok benne, hogy nem én leszek a kiválasztott egyik helyen sem.


Elvégezzek vmi szakmát mielőtt kimennék külföldre? Szakács, pincér, hegesztő, CNC v vmit?


Csak nehéz elrugaszkodnom a családomtól.


Bár van egy családi méhészetünk. A méhészethez értek. Még ebben látok vmi esélyt.....

2012. júl. 12. 14:58
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Mit akarsz igazgatásszervezőivel?

Egy csomó JOGÁSZ munkanélküli van, akik ugyanazt tudják nyújtani a munkáltatónak amit te, meg még elvileg többet is.

Aztán ott van az, hogy januárban jól megnyesték az addigi létszámot is, és azóta is ki nem mondott létszámstop van:


[link]


Lennél jogász legalább, akkor tudnál kuncsorogni ügyvédjelölti állásokért éhbérért...

2012. júl. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ember legalább szöveget tanulj meg értelmezni. A cikkből idézek:

"A döntés legnagyobb mértékben a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) alá tartozó fővárosi és a megyei kormányhivatalokat sújtja, ezekből az intézményekből 2343 munkavállalót küldenek el. A KIM-ből összesen 2826 dolgozót bocsátanak el.


A második nagy vesztes a Nemzeti Erőforrás Minisztérium, ahonnan a tárcához tartozó egészségügyi, oktatási, kulturális és sportintézmények létszámcsökkentésével együtt 903 munkavállalót küldenek el."


Ez 2 minisztérium meg a fővárosi kormhivatalok. Van fogalmad mennyi állást tud betölteni egy igazgatásszervező?


Hogy a jogászt miért hoztad fel én nem tudom. Rengeteg olyan álláspályázat van, hogy kizárólag igszervezőt keresnek. Bár igen tényleg van olyan, hogy jogász/igszervezőt keresnek.

2012. júl. 12. 18:18
 8/8 A kérdező kommentje:
de egyébként meg nem is az a kérdés, hogy jó-e az igszervező diploma, hanem hogy milyen kiút van ebből a szar helyzetből! Köszönöm.
2012. júl. 12. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!