Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » állásinterjú esetén hogy...

állásinterjú esetén hogy mondjam meg ezt ha őszinte akarok lenne? Többi lent!

Figyelt kérdés

Volt egy nem bejelentett munkám, azt ígérték h a próbaidő után felvesznek(nem volt igaz), a próbaidő után nem feleltem meg, ezért "könnyes" búcsút vettünk egymástól. Most hasonló munkakörbe jelentkezek, nagy előnyöm lenne ha az 1 hónap tapasztalatot tudná a munkaadó, szerettem a munkát, sokat tanultam belőle h elküldtek, hogy mondjam meg a munkaadónak hogy előnyként szerepeljen és nem mint kirúgott emberként szerepeljek náluk. Nem szeretnék hazudni, de előnyként szeretném feltüntetni mert van tapasztalom a munka terén. Másik lehetőség hogy eltitkolom, elvégre nem voltam bejelentve.


Várom a válaszokat, és előre is köszönöm akik válaszolnak:)


2012. júl. 14. 16:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtisztább az ha azt mondod nekik hogy dolgoztál ott egy hónapig, de a legtisztább az ha megmondod nekik hogy csak próbaidőre vettek fel téged, ami tulajdonképpen igaz mert utána kivágtak téged. De ha úgymondod hogy CSAK próbaidőre vettek fel akkor végül is mindegy hogy nekik mit mondasz, hogyan mondod mert abból már tudni fogják hogy téged felvettek 1 hónapra nyilván gondolni fogják hogy csak arra kellettél nekik.
2012. júl. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Az is reális lehet hogy mondjuk elkezdtél dolgozni az előző cégnél, és - bár nagyon tetszett a munka - kiderült ( 1 hónap után) hogy nem vagy bejelentve, és mivel ez neked nem felelt meg,( mivel becsületes és korrekt ember vagy) ezért inkább "könnyes szemmel búcsút mondtatok egymásnak".
2012. júl. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

2. válaszadó!

Tudtam az elejétől h nem vagyok bejelentve és utána is csak részmunkaidőbe jelentett volna be. A volt fönökömtől kérdezösködhet, félek hogy elkéri az elérhetőségét hogy utánanézzen hogy tényleg dolgoztam e ott. Sokat tanultam abból hogy elküldtek, tanulságokat vontam le.


1. válaszadó!

Van olyan hogy csak próbaidőre vesznek fel valakit? annak meg mi értelme van?


Az igazat szeretném mondani de úgy hogy pozitív képet kapjanak, de a volt főnököm ki tudja miket mondana rólam ha netán felhívják telefonon.

2012. júl. 14. 17:21
 4/24 anonim ***** válasza:
Én nem beszélnék róla egyáltalán. Egy hónapos tapasztalat az nem sok. Én is jártam hasonlóan, csak én be voltam jelentve de nem szoktam egy hónapot feltüntetni az önéletrajzomban.
2012. júl. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

pályakezdő vagyok, ez az egyetlen gyakorlatom:( Mit tüntessek fel ha nem ezt?


Máig sajnálom hogy elszúrtam, de nem akarom ez miatt az újabb lehetőségemet elszúrni, olyan mintha ezt cipelni kellene

2012. júl. 14. 19:17
 6/24 A kérdező kommentje:
más tipp ötlet esetleg?
2012. júl. 14. 22:07
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

19:06 vagyok.

Akkor mondd azt, hogy gyakorlaton voltál a cégnél egy hónapig. Vagy azt is mondhatot, hogy helyettesítettél valakit 1 hónapra.

2012. júl. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

esetleg elmondanád a te eseted, írtad h te is jártál hasonlóan (persze csak ha nem vagyok tolakodó)


Tanácstalan vagyok, mert a szakmámban nem tudtam elhelyezkedni (pénzügy-számvitel) és most egy szakképesítést nem igénylő munkakörre jelentkeztem. A munka tetszik és jó, az értékesítés egy fajtája (marketing ismereteim is vannak) de ezeket gyakorlatban sose tudtam kamatoztatni.

Gyakorlaton sem voltam, a suli nem tette lehetővé, ezért ebből kiestem


De úgy gondolom ez az 1 hónap - mégha kevés is - de mivel szinte tök ugyanaz a munkakör előny lenne azzal szemben akinek nincs ilyen tapasztalata. Esetleg arra gondoltam megmondanám az igazat:

hogy elküldtek mert a teljesítményemmel (értékesítés) a minimum szint alatt volt a próbaidő alatt, de átgondolva tudom hogy mit csináltam rosszul.....

vagy ennyire "öszinte" ne legyek, ehhez mit szóltok?


És köszönöm a választ, nagyon tanácstalan vagyok, örülnék minden válasznak és a zöld kéz is megy

2012. júl. 14. 23:46
 9/24 anonim ***** válasza:

Nézd. Próbaidő alatt a munkáltató indoklás nélkül felmondhat. Ezen oknál fogva úgy is kirúghatott volna, hogy nem tudod az okát.


Egyszerűen mondd azt hogy próbaidőn voltál, majd, miután nem egyeztek az elképzeléseitek, úgy döntöttetek hogy elváltok egymástól. Ez nem hazugság, és nem is kell jobban magyarázni.

Ha fel is hívják a volt céget, gondolod hogy lelkesen elmeséli majd egy idegennek hogy mi volt az ok, miközben nem is jelentett be?

Attól egyébként nem tartasz hogy felhívják a volt főnöködet és épp a fentiek miatt letagadja hogy ott dolgoztál?


Az a tanácsom, hogy semmiképpen ne mondd azt hogy amiatt kellett elmenned, mert nem jól teljesítettél! Ez kész "öngyilkosság".

Gondolj bele: ha már magadat is így "adod el" az interjún, mit gondolhat a munkáltató?

2012. júl. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nagyon nehezemre esik a hazugság, a multkor is részben ez volt az ok. Az értékesítéshez ez is hozzátartozik. De mindig megvolt az emberem, egyszer volt 1-el kevesebb és az próbaidő alatt volt, volt olyan akinek jóval kevesebb embere volt, de mivel ő már tapasztalatabb volt maradhatott és jutalékkal jöttem el

Nem hinném hogy a volt fönököm letagadna. Elvégre becsületes ember.


Akkor lehet hogy mégis hazugság az egyszerűbb út, csak ha felvennének folyamatos görcsbe lennék hogy hazugsággal kerültem oda és bármikor elküldhetnek ez miatt. Akkor kitalálok vmi hazugságot még....majd megírom mert hazugságba nagyon rossz vagyok

2012. júl. 15. 09:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!