Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet egyszerű alkalmazottként...

Lehet egyszerű alkalmazottként törvényesen bért behajtani?

Figyelt kérdés
2 éve dolgozok egy cégnél, ahol folyamatosan késve fizettek ki, de legalább kifizettek. Mostanra azonban eljutott odáig, hogy 3 havi fizetéssel tartoznak felém. Arra lennék kíváncsi, hogy felmondáskor pl lefoglalhatnék jogosan akkora értékben berendezéseket, tárgyakat, eszközöket arra az időre, míg a cég az adósságot nem törleszti. Vagy valami hasonló. Ha ilyesmi jogilag lehetséges, akkor légyszi osszátok meg velem, hogy milyen módon, és mennyire körülményes.

2012. júl. 17. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, ilyet nem tehetsz törvényesen.

Polgári peres úton, vagy Munkaügyi Bíróságon keresheted az igazadat csak. Sajnos...

2012. júl. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor valószínű nem fizetnek ki... Pedig be vagyok jelentve, vannak bérpapírjaim, számlakivonatot is fel tudok mutatni... De már más kollégák pereskedtek és nem hozott eredményt.

Max bérbehajtó céget kérhetnék meg. Bár nem olcsó, de megérné, ha megszerzik a pénzem.

2012. júl. 18. 23:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Furcsa, hogy nem értek célt, ha egy működő vállalkozásról van szó. Azt még elhiszen, hogy egy felszámolás alatt lévő esetén már nincs miből kifizetni a bértartozásokat, egyebeket, de ilyen esetben számomra érthetetlen. Valamilyen módon - a bírósági ítélet után - inkasszóztatni a bankszámlájukról.
2012. júl. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Valahogy elsimították azt az ügyet (azt hiszem abban az esetben túlóra (fekete) pénzről volt szó), a rendes bérfizetés késése miatt kellett fizetnie a cégnek büntetést. Az én esetemben viszont a rendes bérrel tartoznak. De a pereskedés úgy hallottam, hogy körülményes és lehet, hogy csődeljárás indulna, ami szerintem nem lenne fer az ottmaradó kollégákkal szemben.

Amúgy lenne pénze a cégnek kifizetni minket, csak ugye megy a folyamatos körbetartozás. Van 50 milliós kintlevőség, a cég meg tartozik az apeh-nak, más cégeknek, plusz a dolgozóknak... De asszem az építőiparban ez nem szokatlan.

Azért köszi a segítséget, majdcsak lesz valami.

2012. júl. 19. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!