Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelenthet vajon, ha egy...

Mit jelenthet vajon, ha egy állásinterjún azt mondják, hogy ha jön egy olyan jelentkező, aki már dolgozott ügyfélszolgálatosként, azt előnyben részesítik?

Figyelt kérdés

Ez már egyértelmű utalás arra, hogy nem engem fognak felvenni, vagy azért még van remény?

Ti hogy éreznétek?

Konkrét szitu:

Tegnap voltam állásinterjún. Teljesen jól zajlott a rövidke beszélgetés. De hogy most szimpi voltam-e vagy sem, nem lehetett leolvasni az illetőről.

Elmondtam mindent, hogy ismerem az összes feladatot, mindet csináltam már korábban más cégnél, más arányban. Tök egyszerű feladatok, tényleg semmi nehézség, tehát határozott voltam.

Ez a munka annyiban tér el a korábbi melóimtól, hogy itt egész nap az ügyfelekkel kell beszélnek telefonon, eddig "csak" olyat dolgoztam, ahol napi 2-3 óra ügyfélre, a többi háttérmunka, ügyintézés.

De egyértelmű, hogy csináltam már ilyet.

És a beszélgetés végén mondta, hogy ha jön olyan pályázó, aki szó szerint ügyfélszolgálatos volt, akkor őt részesíti előnyben. Most pedig még nem tud biztosat mondani. Hó végén felhív, vagy ha nem venne fel, azért legalább fog írni egy emailt, tehát jelentkezni fog mindenképp.


Simán tudnám csinálni a munkát, de tegnap óta gondolkozok ezeken a mondottakon, és egyre jobban elbizonytalanodok, hogy hogy értette ezt.

Ti hogy értelmeznétek???



2012. júl. 18. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez azt jelenti, hogy csak akkor vesz fel, ha nem jön jobb, talomban tart.


Ha ló nincs, a szamár is jó tipikus esete. Inkább keress más munkát.

2012. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most már kár stresszelned magad rajta, túl vagy ezen is és kész.

Hónap végéig küldj el még vagy 20 jelentkezést.

2012. júl. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Soha nem mondják azt interjú végén, hogy igen, téged választunk. Ellenben ez azért elég negatív volt, magyarán nem akar felvenni. Szerintem már rég megvan az az ismerős, akinek fenntartják a munkát. Azért ezt általában lehet érezni. Egyáltalán mennyi ideig tartott az interjú? Mert azt írod, hogy rövidke volt. Általában min. 1 óra egy normális állásinterjú. Esetleg többen is meghallgatnak.

Én múlt héten voltam egy interjún, kb. 15 perc volt. Teljesen biztos voltam benne, hogy az egész csak egy színjáték, és már megvan az emberük. Meg is jött 2 nap múlva a válasz, hogy köszönjük, de....

Szerintem se reménykedj.

Mondjuk az előzőtől megkérdezném, hogy mégis hova küldjön az ember 20 jelentkezést? Én 3 hónapja keresek melót, kb. ennyi pályázatot adtam be, több állást nem hirdetnek. Persze beadhatnék én mindenhova önéletrajzot, de tapasztalataim szerint az mind a kukában landol. Aki akar embert felvenni, az hirdet.

2012. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az oké mondjuk, hogy nem engem választanak. De ez az ismerős dolog is sántít.

Szóval ha megvan nekik az ismerős, akkor mi a francért hívnak be még egy rakás embert hiába, hisz azzal az ő idejük is csak megy el feleslegesen...??!!

2012. júl. 19. 14:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, ezen én is gondolkodtam már. De állítólag dokumentálni kell, hogy volt kiválasztás. Vagy ha esetleg a főnöke megkérdezi, hogy mi alapján döntött, akkor el tudja mondani, hogy meghallgatott X embert. De sajnos csinálják, akkor is, ha már rég megvan, hogy kit vesznek fel, és többször is jártam már így.
2012. júl. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!