Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön körülbelül mennyire...

Külföldön körülbelül mennyire drágák a dolgok?

Figyelt kérdés
Egyetem elvégzése után tervezem, hogy külföldön dolgozok tovább az Eu-n belül. Sajnos azonban néztem lakást és Londonban amit találtam, még a legolcsóbb is 40-50e Ft volt egy hétre. Most ha ez komoly, akkor azért kint sincs az a nagy fényűzés. De én nekem semmi tapasztalatom nincs, ezért fogalmam sincs ezekről. Esetleg tapasztalatokat, véleményekre lennék kíváncsi, hogy mennyire éri meg kimenni, jobb-e ott stb. Előre is köszönöm a válaszokat! (Nem csak Angliára gondolok)
2012. júl. 18. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos,igaz amit olvastál.

Londonban egy kis szoba ára átlagosan 80-120 font/hét. A lakások még drágábbak.

2012. júl. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban nyugat-EU-ban 3 dolog drágább (jóval), mint itthon:


- Lakhatás (igen, reális amit Londonról találtál)

- (tömeg)Közlekedés

- Szolgáltatások


De azt nem látod jól, hogy megéri-e kimenni. Csirkét pucolni egy gyárba nem éri meg, mert 1000 fontért szalag mellett dolgozni ugyan olyan (alacsony) életszínvonalat enged csak meg, mintha itthon tennéd 80e-ért ugyan azt.

De egy jó szakmával 2000-2500 fontért már megéri egy jó szakmában dolgozni, mert 6-700 font körül már akár belvárosi lakást is lehet bérelni (vagy sokkal nagyobb akár kertes házat a külvárosban illetve Londonon kívül) és marad 1300-1800 fontod élni, ami bőségesen elég.

2012. júl. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

London nagyon drága város.

Ismerősöm a déli parton volt valami városban. Azok olcsóbbak.


Itt olvasd el a

"Mennyire drága Angliában a megélhetés?" részt

[link]

2012. júl. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól írták az előttem szólók, Nyugat-Európában a lakhatás, közlekedés és a szolgáltatások azok amik jóval drágábbak a hazai áraknál. Kijönni viszont érdemes, mert jobban lehet élni, mint otthon, feltéve hogy rendelkezel egy olyan tudással, végzettséggel, amire az adott országban igény van. Anglia, különösen London nagyon drága, én itt élek, ha nem keresnék jól, akkor is itt laknék, mert szeretem a várost, de ha minimálbért keresel idekinn, abból itt félretenni nem tudsz, maximum akkor ha nagyon leadod az igényeid. Fényűzés nincsen, itt sincs kolbászból a kerítés, de tisztességes munkával lehet egyről a kettőre jutni, van egy kiszámíthatóbb jövőkép. Én egyébként 2200 fontot keresek, ebből 860 a lakás rezsivel együtt, a kajára kell havonta kb. 160-200 font, közlekedés 135 font, szórakozás 150-200 font. Általában 500-650 font közötti összeget takarítok meg havonta.
2012. júl. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2012. júl. 21. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!