Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megbízható az ilyen külföldi...

Megbízható az ilyen külföldi munkalehetőség? Mostanában olyan sok rosszat hallani.

Figyelt kérdés
Hirdetésben olvastam.Ausztriai munkalehetőségről lenne szó, nyelvismeret nem szükséges. A munkavállalási engedélyért illetve a kiutazásért kellene fizetni.A szállást, étkezést ők biztosítják. Segédmunkát ajánlottak a konyhai kisegítőtől egészen az erdészetig.1200 eurót ajánlottak heti 40 órai munkáért.Aki külföldön vállalt munkát az, hogy jutott ki?
2009. júl. 14. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldön élek,és hidd el ahogy otthon is mindenhol válság van...Lehet,hogy évekkel ezelőtt még az is talált munkát aki alig beszélte az adott ország nyelvét,de ma már szinte lehetetlen nyelvtudás nélkül boldogulni.A legtöbb állásajánlat főleg ahol azt írják,hogy nyelvtudás nélkül adnak munkát kamu..Sokan arra mennek rá,hogy gyere ki,mi biztosítjuk neked a szállást,és megmutatjuk,hogy hol tudsz munkákért "kopogtatni"..Onnantól kezdve minden rajtad áll,hogy mennyire vagy talpraesett.Olyan sokan elvesztették az állásukat,hogy a takarítást is megcsinálja egy osztrák vagy német vagy angol...már nekik is mindegy,hogy mit dolgoznak csak legyen melójuk.Ilyen esetben egyértelmű,hogy a honfitársukat fogják alkalmazni,és nem azt aki alig beszéli a nyelvet...
2009. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi.Várok más tapasztalatokat is.
2009. júl. 14. 15:20
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
mindenhova kell nyelvismeret. különben egyet értek az elöttem íróval :)
2009. júl. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Munkaközvetítő által egy segédmunkára?
2009. júl. 14. 15:28
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Külföldön sincs kolbászból a kerítés...Igen a segédmunkánál is elvárják a nyelvtudást! A munkaközvetítők tényleg átvágósak(lehet,hogy van 1-2 ami még jó,de a többség átvágja az embert)Szerinted Magyarországon ki alkalmaz olyan embert aki nem tud magyarul??Szinte senki.Ugyanez a helyzet külföldön is...
2009. júl. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

vqalamilyen szinten a segédmunkánál is meg kell érteni, hogy pontosan mia feladat. és ha már ott akarsz dolgozni, élni, akkor az élet más területén is meg kell értetni magadat.


ha nincs semmilyen nyelvismereted, akkor hogy boldogulnál??? mindig rálennél utalva valakire.

2009. júl. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sok emberről hallottam, hogy kimentek Angliába úgy hogy két szót tudtak angolul.Pályaudvart takarítottak valamint mosogattak.
2009. júl. 14. 17:39
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Imádom ezt hallani:) "alig tudok angolul,és mosogatok"...Tudod én itt élek kint és nagyon sok magyartól hallottam akikkel itt kint találkoztam.Később kiderült,hogy az "alig tudok angolul" szöveg nem egészen úgy van ahogy mondják..Szinte mindegyik tudott alapfokon beszélgetni.Vagyis el tudták magukat adni egy étterembe....Nemrég kijött a barátnőm is szerencsét próbálni(mosogatni vagy takarítani akart,és valamit azért "gagyog" angolul.nem veszik fel sehová...De ha nem hiszel senkinek nyugodtan ki lehet menni bármelyik országba,és saját bőrődőn is megtapasztalhatod.Sok sikert hozzá....
2009. júl. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor ez csak egy legenda...Ismerőseim eltitkolták előlem, hogy tudnak angolul.
2009. júl. 14. 21:48
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem kell tudni angolul, hogy teljesen rájuk (akik szállást adnak) legyél szorulva, ne tudj senkivel szót érteni. Esetlen elveszik az útlevelet, dolgoztatnak ingyen, jó ha kaját adnak. Volt aki már úgy szökött vissza. Sok sikert!
2009. júl. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!