Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy működik a tőzsde? (lejjebb)

Hogy működik a tőzsde? (lejjebb)

Figyelt kérdés

Milyen könyvet hozzak ki a könyvtárból? Mi az a short, pip... és az alap(ami a fontos): tőzsde lényege: valamit olcsón veszek és azt később(óra, napok, percek?) megpróbálom drágábban eladni, ha feljebb ment az ára. Próbálkozom demoval, de nem értem, ha veszek valamit, írja a profitot +-, és a végén le kell zárni, ha "megállok", ha feljebb ment az értéke az + profit. DE a vétel-eladás nem egy pillanat? Miért nem úgy működik, hogy veszek egy hordó olajat 100forintért hétfőn délben, van 1 hordó olajam és ha látom, hogy a hordó értéke már 120ft kedden akkor eladom az 1 hordómat. Remélem értitek mire gondolok. ezzel szemben a "valóságdemo"ban venni akarok 1 hordót 100ért várok-várok az értéke 120 lezárom(mit zárok le?) nyertem 20 forintot(elvileg), de hol a hordó és mit vettem?"" mért nem úgy működik ahogy én gondolom?

köszi a segítséget


2012. júl. 19. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A pozíciót zárod le. Hogy hol hordó, meg ilyenekkel nem kell foglalkozz.


[link]

2012. júl. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem elég jók ezek a könyvek:

[link]


De a neten is minden fent van, amit tudni kell a tőzsdéről. Viszont arra készülj fel, hogy ez is egy szakma, amit meg kell tanulni, évekig tart. Ha gyors eredményt akarsz, akkor csak elveszted a pénzed.

2012. júl. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
oké, de mégis csak valami alapot. hogy lehet eladni pl otp-t, ha nincs is részvényem? és miért jó ha az eladást lezárom zuhant az értéke? nem a lenne a cél, hogy többért tudjam eladni? meg ha jön 1 rossz hír, miért ad el mindenki, ha azt várja hogy zuhan? az értéket csak a befektetők alakítják/formálják nem?
2012. júl. 20. 13:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem neked való.
2012. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát, azt most ne várd, hogy ezt itt elmagyarázzuk neked, ezt nem lehet néhány mondatban összefoglalni. Olvasd el a könyveket, amelyeket belinkeltem.

De ha pl. nyitsz számlát egy banknál, szoktak tartani ingyenes tájékoztatót. De ha ilyen 0 ismeretekkel nekiállsz, tényleg csak veszíteni fogsz.

OTP-t el tudsz adni akkor is, ha nincs a birtokodban, ezt hívják shortnak. A bank köclsönadja neked voltaképp ezeket a részvényeket. Ugyanakkor a magyar tőzsdén eléggé limitált a shortolási lehetőség, így nap végén le kell zárni a shortokat. (Azaz visszavásárolni.) Így ezzel viszonylag keveset lehet nyerni, mivel a magyar részvények napon belül nem mozognak túl sokat. Ha kérsz tőkeáttétet, akkor lehet megtartani napon túl a shortokat, de a tőkeáttét kezdőknek egyáltalán nem javasolt.

2012. júl. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi, már nagyjából rájöttem. csak demo-számlázok egyelőre(jó darabig)
2012. júl. 24. 23:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező? Mennyi idős vagy?
2012. júl. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A BÉT-en ugyan nincs demo, de ott is megteheted, hogy naplózol. Mondjuk, hogy szerinted esni fog, ma mit vennél, felírod, és nézed, hogy hogyan alakulna. Én ezt csinálom most.
2012. júl. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
plus500al demozok, 17éves vagyok
2012. júl. 28. 11:57
 10/11 anonim válasza:

Itt mindent megtalálsz.


[link]

2012. aug. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!