Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Helyesen cselekedett a "munkál...

Helyesen cselekedett a "munkáltTó"?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy àllásra (pláza, thai részleg, pultos munkakõr) tegnap behívtak próba napra, 12órát végig dolgoztam, a kína nő nem szólt hozzám ha mégis akkor durván, nem fizette a napom, ott lehetett enni 2 helyett csak 1szer ettem, hoztam haza egy kis kaját amo 500ftba került persze kikelletett fizessem mondjuk ingyen is adhatta volna na mindegy csak érdekel hogy helyes-e ez a magatartás? Hisz én fizettem amiért ingyen dolgoztam hisz helyi-távolsâgi jegy stb ami meg még rosszul esett hogy elindultam mosdóba és összeestem, a vendégek jöttek oda meg majd nagu nehezen a pultos társam a főnökasszony nem de még annyit sem kérdezett hogy jobban vagyok-e!
2012. júl. 20. 01:11
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom, hogy törvényileg megteheti-e. Egyszer dolgoztam egy napot egy helyen ami nem volt szimpatikus. Nem fizettek, én meg nem mentem vissza. Nem foglalkoztam ezzel tovább. Kaptak egy nap ingyen munkát.
2012. júl. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
A próbanap erről szól. Hogy te ingyen bizonyítod a rátermettséged, hogy aztán majd ő alkalmazzon. Te vagy rászorulva a pénzre, tehát ő diktál. a bejárás meg a te gondod, mit tehet ő arról, hogy te hol laksz?! Aztán vannak bunkó főnökök, és rendesek. Ez a nő valszeg bunkó volt, és ráadásul te csak egy idegen voltál a számára, nem fog neked ugrálni minden sóhajtásodra. A munka világa ilyen. Vagy megszoksz, vagy felkopik az állad.
2012. júl. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
46%
Ha ilyen hülye vagy hogy egy kínainak hagyod hogy megalázzon kihasználjon a saját hazádban,meg is érdemled.Már az elején le kellett volna beszélni a feltételeket nem utólag csodálkozni.
2012. júl. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
94%
És a próbanapra is jár bér sőt szerződés is kötelező,nem rabszolgatartás van.Fel kell jelenteni a nav-nál minden ilyen munkáltatót.
2012. júl. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
próba nap: arra anpra is kell kötni szerződést, és bér kifizetést, valamint a navnál be kell jelenteni hogy te ott aznap dolgozol (régen a munkavállalói kiskönyvvel lehetet ezt csinálni- az ugyemegszünt de még mindig lehet alkalmi munkázni) az olyan helyeket ahol fizetés nélküli próba napot kötnek ki, oda vagy ne jelentkezz vagy egyből jelentsd navnál
2012. júl. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

Soha nem dolgoztál még korábban sehol, ugye?

Ne sértődj meg, hogy ezt mondom, de naiv elképzeléseid voltak a munkáról....

1. 12 órát végig dolgoztad - ez teljesen átlagos dolog

egy munkahelyen

2. 2 helyett csak egyszer ettél - mégse dolgoztad

végig, volt ebédszüneted (és 12 órás melóban 2-szer

enni? erre sehol sem adnak szabadidőt)

3. az 500 Ft-os kaját, amit onnan hazavittél, nem adta

ingyen - ő abból él, hogy kaját ad el másoknak, te meg

egy életében először látott ember voltál

4. mentél a mosdóba és összeestél - szerintem nem fog

behívni még egy napra, ha már az első napodon csak

gond van veled - lehet, hogy gonoszul hangzik, de a

főnökasszonyt a bevétel érdekli, nem az, hogy a pultos

lelkivilága rendben van-e

... és hogy nem beszélt veled kedvesen? A főnökök ritkán kedvesek az alkalmazottakhoz, főleg, ha tulajdonosok is egyben...

2012. júl. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

próbanap az MT szerint nincs,

jó hülye vagy, hogy munkába álltál munkaszerződés nélkül, megérdemled


a "főnökasszony" minden héten csak egy ilyen balekot talál, mint te, már jól járt

2012. júl. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!