Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elváltam és a gyerekem az...

Ha elváltam és a gyerekem az anyjával él akkor én nem kaphatok a gyerekre adómentesen iskolakezdési támogatást?

Figyelt kérdés
Gyerektartást fizetek, de nem velem lakik. Ha a munkáltató mégis ad akkor annak milyen következményei lehetnek, adóbevallásnál ki fog derülni, vagy valahol máshol. A könyvelőm teljesen abban van hogy járhat nekem. Nem találtam erről semmilyen jogszabályt. Valaki tud erről bővebbet?
2012. júl. 21. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem ismerem a jogszabályt, de véleményem szerintem egy gyerekre csak egy szülő kérhet iskolakezdési támogatást. Az anyja nem kér?
2012. júl. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De kérhet mind a kettő szülő így kb 58800 Ft-ot is kaphat egy gyerek után a két szülő együttesen. Nem tudom hogy kap-e nem vagyunk beszélő viszonyban. Csak arra vagyok kiváncsi ha mégis kapok akkor azt be kell vallani valahol, mint béren kívüli juttatást?
2012. júl. 22. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!