Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közalkalmazotti bértábla? Ez...

Közalkalmazotti bértábla? Ez akkor hogyan lesz?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem konkrétan, hogy mindig is magán ill. alapítványi gimikben tanítottam, 2 éve egy fél évet voltam csak államiban, ahol kellett a kategória, és ott aw ngyon vett az igazgató komolyan semmilyen jogszabályt, hasra ütés alapon H7-es-be tettek engem.

Na most megint államiban leszek, valaki tudja vajon hogyan kell eljárni ilyen esetben? Melyikbe fogok kerülni? H7-est viszem tovább vagy hogy van ez?

Köszönöm előre is!


2009. júl. 15. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Majd besorol a gazdaságis. Nyugi neked ezzel nem kell foglalkoznod sztm. Én azt se tudom pontosan ,h melyik kategóriába vagyok.
2009. júl. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó köszi, csak tudod szeretném azért ha tisztában lennék ezzel, minthogy esetleg egy gazdaságis tök rosszul besoroljon, szóval jobban bírnám, ha az erről szóló jogszabály meglenne, hogyan is kell számolni, mert azt már pontosan tapasztaltam, hogy ahány ház annyi szokás, és ez dühítene nyilván.
2009. júl. 16. 07:49
 3/7 anonim ***** válasza:
a végzettségednek és a közalkalmazotti szférában eltöltött éveknek megfelelően fognak besorolni a bértáblában. a H kategória a végzettséget, a 7-es a közalkalmazotti jogviszony időtartamát jelöli.
2009. júl. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a neten rákeresel a google-ban,h közalkalmazotti bértábla 2009 v. 2008 megtalálod a jogszabállyal együtt és akkor be tudod sorolni magadnak is.
2009. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elvileg, aztán a gyakorlatban sokszor koránt sem ilyen egyértelmű ez.

Ahogy említettem engem egyszer minden ismeret nélkül, hasraütésre gyorsan H7-esbe tettek mondhatni majdnem kezdőként. Szóval ezek szerint ennyire kötelező ez a jogszabály.

Mondjuk azt tudom, hogy intézményvezető dönthet úgy h eltérő módon sorol be valakit, na de ennyire?


Aztán a másik probléma: ha szünetekkel volt itt-ott egy-egy év, akkro aközte eltelt idő az nem számít és adódhat olyan eset hogy pl. az illető ugyan tanított csak éppen nem állami gimiben, és 60 évesen is csak eszerint 4 év közalkamazotti viszonya van és eszerint sorolják be? És megannyi kérdés még, ezen a jó isten nem igazodik ki komolyan mondom.

Aztán ismerek olyat is, aki a végzés évét vette alapul mindig, és tett magasról arra, hogy hol mennyi időt volt közalkalmazott, pl. 1996-ban végzett embernél akkor elkönyvelte úgy, hogy az azóta eltelt 12 évnek megfelelően sorolta be, holott egy évet se volt közalkalmazotti viszonyban.

Izgi egy téma ez nagyon.

2009. júl. 19. 08:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha rákeresel ott mindent megtalálsz, és elvileg az adott szakmában az adott kategóriában eltöltött évek száma alapján mondják meg a szorzót, nem hasraütésre. Az igazgató meg valóban dönthet úgy ,h lentebbi kategóriába sorol, mivel ha nincs szükség a munkabetöltéséhez a tudásod nagy részére, nem fog érte fizetni. Pl ha neked van egy egyetemi szintű történelem szakod,de ez egy általános iskola ahol csak főiskolai szint kell,hiába vagy te magasabb kategóriában az igazgató a legtöbb esetben nem fizeti ki csak azt a kategóriát amire neki szüksége van. Huuu, remélem érthető volt.
2009. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen érthető volt, bár én szerencsésebb voltam akkor, és az ellentettje történt meg velem, mert az igazgató H7-es-be tett hasraütésre a legelső találkozáskor, pedig semmit nem tudott arról, eddig hol hány évet miként töltöttem el, merő jóindulatból lazán ráírta, hogy H7, na és pont ez a kérdésem, hogy ha ő ezt ilyen lazán megadta nekem, akkor visszafelé sorolni is lehetséges?

Vagy ha már egyzser elértem aközalékamazotti besorolásban egy szintet, akkor azt többet nem vizsgálgatja sneki, és automatikusan elfogadják, és onnan lépnek tovább?

2009. júl. 21. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!