Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogi asszisztensként milyen...

Jogi asszisztensként milyen munkakörben, hol helyezkedhetek el?

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Jogi asszisztensi munkakörben, ügyvédi irodában.
2012. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos olyan világot élünk, ahol ezt a munkakört általában a frissen végzett jogászok (nem jogi asszisztensek) töltik be. Valamelyik ügyvéd mellett dolgoznak addig, amíg a szakvizsgájuk meglesz. Doktorként kb. a minimálbért kapják vagy egyes sztárügyvédnél még annyit sem, ingyen dolgoznak. Ha megszerzik a szakvizsgát, akkor vagy továbbállnak vagy ott maradnak az irodában "rendes" ügyvédként.

Nem nagyon tudsz ezzel a jogi asszisztensivel a szakmában elhelyezkedni, mert mindig jön valamilyen friss diplomás jogi doktor, akivel betöltik az állást.

2012. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát, ügyvédjelöltként csak megerősíteni tudom, amit a 2. írt (annak ellenére, hogy amúgy az első hozzászólást én írtam).


Általában a jogi asszisztenseket titkárnőnek alkalmazzák, mert könnyebb velük, tudják a cégeljárást, a földhivatali papírokat összeállítani, NAV adatlapot kitölteni, stb.

Mindezeket (pl. nálunk is) tapasztaltabb titkárnők is el tudják végezni, és az ügyvédjelölt is megcsinálja. Nálunk, akié épp az ügy, vagy aki ráér. Nincs annyira egyértelmű munkamegosztás, mondjuk nem is vagyunk nagy iroda, csak az ügyvéd, a titkárnő, meg én mint jelölt.


A jogi asszisztensnek ennél igazából kicsit többet is kell(ene) tudnia, de arra már tényleg jelölteket foglalkoztatnak inkább.

2012. júl. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jaaaj de fogyatékosok vagytok!! :@ Így kell elvenni valakinek a kedvét, ti hozzá nem értő okoskodók! Menjetek inkább diplomázzatok ahhoz van eszetek!

Én jogi asszisztens vagyok, elmondom neked hogy hol dolgozhatsz. Szóval a közigazgatáson belül bárhol. Tehát az államigazgatásban, önkormányzati igazgatásban. Azaz beküldheted az összes ilyen szervnek az önéletrajzodat. Csak hogy párat említsek: ügyészség, bíróság, kormányhivatal, földhivatal, önkormányzat, tehát igazából bármilyen hivatalhoz. Nem sorolom fel mindet.

Akkor beküldheted az önéletrajzodat ügyvédi irodának. Beküldheted olyan helyekre ahol szükség lehet egy asszisztensre, szóval gyakorlatilag bárhova, mert asszisztens mindenhol van. És nem kell félni, nem ezeket a majmokat veszik fel, mert a bértábla szerint nekik többet kéne fizetni, mivel képzettebbek. Sok sikert!

2013. febr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Ja, szerinted csak ügyvédi irodába mehet el dolgozni? És a hivatalokban akkor szerinted kik vannak? Akkor kik töltik be az írnoki pozíciót az ügyészségeken? Akkor kiből lesz a leíró bíróságokon? Ekkora hülyét. És még ti beszéltek diplomáról mikor nem tanultatok meg gondolkodni!
2013. febr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Köszönöm,hogy végre valaki értelmes választ adott.Sajnos azóta már egy másik képzésre járok ami egyáltalán nem érdekel.Még az idén megpróbálok jelentkezni valahová estire,bár nem tudom indítanak-e az eddigi intézmények ilyen képzést, mivel felsőfokú.S már ha jól tudom csak főiskolák/egyetemek indíthatnak.

Könnyen találtál munkát ezzel a szakmával?Szereted csinálni?

2013. febr. 26. 12:22
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Úgy tűnik, kedves jogi asszisztensek, hogy stílust és modort azt viszont nem tanítanak nektek!

Talán ezért látom, hogy nem nagyon alkalmaznak jogi asszisztenseket...

2013. febr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Szerintem a stílus és modor tanítása vagy nem tanítása nemcsak azokra vonatkozik, akik felsőfokú szakképzésben ( lásd jogi asszisztens) tanulnak, hanem a diplomásokra is , van ez a szó járás mostanság,hogy : kár,hogy a diplomához észt és intelligenciát nem adnak. Jogi asszisztens hallgatóként még nem igazán tudnék nyilatkozni,hogy hol lehet vele elhelyezkedni, de amit írtak ( mármint a jogi asszisztens hozzászólására gondolok) igaznak bizonyul, mivel nálunk is az oktatók állandóan ezeket a helyeket mondják ,hogy majd ott el fogunk tudni helyezkedni és az oktatóink majdnem fele ügyvéd.

2014. márc. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!