Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány nap szabadságot kell...

Hány nap szabadságot kell kifizetnie a munkahelyemnek szülés után?

Figyelt kérdés

2009 január 1-jétől már nem dolgozom,mivel akkor terhes lettem(veszélyeztetett).Ebben az évben táppénzen voltam,míg megnem szültem aug.27-én,majd GYED-en,mostanáig,sőt közben született a 2.babám,2011.augusztus 15-én.Tehát 2013 aug.15-ig GYED-en leszek még,aztán 1 évig GYES-en.

Ilyenkor hogy kell számolni a gyerekek után a szabit,ill. 30 éves vagyok?kortól is függ úgy tudom.


2012. júl. 29. 22:23
 1/1 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy ha gyeden vagy és visszamész dolgozni, akkor kivetetik veled az összes addig felgyűlt szabidat. ha 30 éves vagy, akkor az alapszabadságod 22 nap és a két gyerekre 2*2 nap plusz jár.


a 2009es évi szabidat ezek szerint nem vetted ki, akkor voltál 27 éves, akkor még csak 21 nap volt az alapszabid, de kaptál 1et a babára, mert gondolom ősz táján születhetett. 2010re kaptál 24et (mert 28 éves korodtól nő az alapszabid), 2011ben megszületett a 2. baba, akire kaptál még 2t, de gondolom az évre csak 1et, tehát az megint 23. 2012re 24 összesen, plusz 2013ra annyit kapsz, ami időben arányos, ha gyed után visszamész melózni, ha nem akkor 25öt, mert megint nő az alapszabid 1gyel. ha elmész gyesre is, akkor a 2014es évre kapod időarányosan a szabit, tehát kb a 3/4ét az évesnek, ami mondjuk 19 nap lesz. és mikor visszamész ezeket egyszerre kivetetik veled, tehát hónapokig még nem fogsz dolgozni.

2012. júl. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!