Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Start kártya igénybevétele...

Start kártya igénybevétele befolyásolja a nettó béremet?

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

Nem hinném.

Inkább azt, hogy felvesznek-e vagy nem.

A START kártyád a munkáltatódnak jó, kevesebbet kell adózni utánad, mint egyébként egy bizonyos összegig.

Szóval ez a csóringer smucig munkáltatók kedvence, akik még a minimálbér utáni adót se akarják kifizetni, így olyat vesznek fel, akinek ilyen van.

2012. aug. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az utánad fizetendő járulékokat befolyásolja.


Nyilván előny munkavállalásnál, ha jogosult vagy START kártyára.

2012. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

Nem, nem mindenhol előny, leginkább csak, mint mondtam, a minimálbérért dolgoztató smucig munkaadóknál, ill. ilyen munkakörökben :P

Ugyanis a kártyával igénybevehető kedvezmény maximálva van, lássuk csak:


"az alap- és középfokú végzettséggel rendelkező vagy végzettséggel nem rendelkező pályakezdő fiatal foglalkoztatásakor a részkedvezmény egyenlő az érvényes Start kártyával rendelkező természetes személyt (munkavállalót) az adómegállapítási időszakra megillető, az adó alapjának megállapításánál figyelembe vett, a munkavállalót terhelő közterhekkel és más levonásokkal nem csökkentett (bruttó) munkabérnek, de legfeljebb a minimálbér másfélszeresének tizenhét százalékával a foglalkoztatás első évében, illetve hét százalékával a foglalkoztatás második évében, továbbá

a felsőfokú végzettségű pályakezdő fiatal foglalkoztatásakor a részkedvezmény egyenlő az érvényes Start kártyával rendelkező természetese személyt (munkavállalót) az adómegállapítási időszakra megillető, az adó alapjának megállapításánál figyelembe vett, a munkavállalót terhelő közterhekkel és más levonásokkal nem csökkentett (bruttó) munkabérnek, de legfeljebb a minimálbér kétszeresének tizenhét százalékával a foglalkoztatás első kilenc hónapjában, illetve hét százalékával a foglalkoztatás azt követő három hónapjában."


Szóval, vannak munkakörök, ahol ez az összeg (a minimálbér kétszeresének 7-17%-a) már nem téma, ne cigánykodjunk, inkább azt nézik, hogy a kifizetett pénzért jó szakembert kapnak-e, mint a kártyát...


Persze nem árt, ha van.

2012. aug. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell smucignak lenni, ha két egyforma tudású, végzettségű, egyformán szimpatikus... ember jelentkezik, az egyiknek van START kártyája, a másiknak nincs, akkor teljesen érthető, hogy a START kártyásat választják.


Ha ezt nem tudod megérteni, elég buta vagy, ne is haragudj.

2012. aug. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Elég ritka a két egyforma tudású ember, kivéve szalagmunkánál. Na, ott igen, azt bárki ugyanúgy el tudja végezni, ha a fizikuma megvan hozzá.


Na de ha mondjuk elvonatkoztatunk ettől, mert nem csak ebből áll a világ... Ha mondjuk egy programozót keresnek, jelentkezik két programozó. Mindkettőnek megvan ugyanazon végzettsége, csak az egyik most került ki az iskolából a papírral, aztán ennyi, a másik meg már végigcsinált jópár projectet, nem kell sokat magyarázni neki, és a többi.

Ilyenkor, tetszik neked, vagy sem, egy normális munkaadó az utóbbit fogja felvenni, még akkor is, ha az előbbinek van START kártyája, az utóbbinak meg nincs. Mert belátja azt, hogy a kb. 10ezer forint megtakarítás helyett, amit az előző tudna neki produkálni, a másik akár százezrekkel több profitot tud neki hozni.


Én nem mondom, hogy buta vagy, legfeljebb azt, hogy nem nagyon mozogtál még olyan munkakörökben, ahol a seprűkötésnél használt képességeknél többre lenne szükség... Na OTT tényleg a START kártya dönt.

2012. aug. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ügyvédjelölt vagyok, szerintem az nem a sepregetés munkakör...


És sok ügyvéd például kifejezetten kezdőt keres, és nem (csak) a START-kártya miatt. Például fontos nekik, hogy ők taníthassák meg a saját stílusuk és módszerük szerint a jelöltjüket, míg, aki már tapasztalattal rendelkezik, az óhatatlanul átvette a korábbi principálisa stílusát, munkamódszerét... Sokszor az álláshirdetében az szerepel, hogy MAXIMUM egy év gyakorlattal rendelkezőt. És oda szokták írni, hogy "START-kártya előny" - tehát nem kifejezetten eszerint választanak, de igenis előny lehet.


És tetszik, vagy nem, ez így van, tény.


Attól még, hogy nem örülök, hogy így van, megértem egyébként még adózási szempontból is, mert azért nem mindegy, mennyit kell valaki után fizetni. Nyilván, ha valaki kimagaslóan jó, de nincs START kártyája, ez nem jelenti azt, hogy esélytelen, ilyet sosem mondtam, kiforgatni sem kell a szavaimat. Tudom, hogy nem CSAK ez a döntő. Az nonszensz is lenne.


De igenis kitartok amellett, hogy bizonyos esetben előny LEHET.


Innentől a vita részemről lezárva, ragaszkodj a saját álláspontodhoz, igazából tök mindegy, majd a Kérdező úgyis meglátja, hogy neki hogyan lesz.

2012. aug. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hja, heh, hát én is tudhattam volna, hogy itt is csak kollégákkal futhat össze az ember, elvégre jogásszal Dunát lehet rekeszteni :P


ÉN pontosan tudom, hogy mi a helyzet az ügyvédbojtári fronton. Kijelenthetem, hogy az ügyvédeknél smucigabb, szemetebb munkáltatókkal én még soha nem találkoztam.


Ráadásul én akkor végeztem, amikor a kiváló Bajnai Gordon elkezdte az ámokfutását, jelesül kiadta rendeletbe, hogy a közigazgatásba határozatlan ideig nem lehet felvenni senkit, és a jövőben is csak akkor, ha az illetőnek van versenyvizsgája (ami vagy 20ezer pénz, és mindezt úgy, hogy semmi időpont nem volt megnevezve, hogy mikor oldják fel a létszámstopot, szóval ez egy "reményvétel" volt a nulla bevételed mellett, mint a lottó).


Na, hát én akkor végigjártam egy csomó ügyvédi irodát, ahol aztán rendszeresen szembetaláltam magam 70 sorstársammal, akiknek a fele egyébként nem is akart oda menni, de nem volt más. Na és persze, igen, mindig az volt az első kérdés, hogy van-e START kártya, mert persze minimálbérről beszéltünk mindig, de a smucig mocskok még ezt is sajnálták kifizetni.

(persze, lehet magyarázni a mantrát, hogy olyan kell, akit még nem rontottak el mások, de a lényeg mindig ez volt.)


Volt olyan, aki ezt a szemembe is mondta. Volt olyan is, amelyik berendelt "azonnal", hogy menjek - mikor kajára meg metrójegyre se volt pénzem, így aznap nem is ettem, mert jegyre költöttem -, merthogy neki azonnal kell egy ügyvédjelölt, aztán a végén közölte, hogy hát ez nála csak egy teszt, hogy ki milyen gyorsan tud odaérni...


Ott rohadjon meg mind, ahol van, ez az én véleményem. Tolmácsolhatod a principálisodnak! :-)


A vicc az, hogy én is levágtam, hogy ebben az iparban kell START kártya, és csak ezért szoptam 1 évig a munkaügyi központban, hogy kaphassak az akkor még létező START PLUSZ kártyából, de mire megkaptam, addigra megbukott az MSZP kormány, eltörölték a létszámstopot, én meg felvételt nyertem a közigbe, majdnem háromszor annyi nettóért, mint amennyit az összes végigkilincselt ügyvéd úr/hölgy kínált volna a bojtárkodásért (minimálbér) :P


Szóval tudom én, mi a helyzet ott, nyilván te is tudod, és a jövőbeni nagy suskáért vállalod ezt. Én belefáradtam, nekem elegem lett az összes ügyvédúrból... Jó nekem a közig.


Na de, ezt félretéve, azért lásd be, hogy a mi szakmánk elég speckó.

A nagybetűs munkaerőpiacon azért nem ilyen sakálok vannak, hanem olyanok, akik azt nézik, hogy mi a jobb a cégüknek.

És egy sokéves munkatapasztalat mindig többet fog érni nekik, mint egy pályakezdő START kártyája, aki mellesleg lehet, hogy totál alkalmatlan a munkára, mert még sehol se próbálta ki magát.

2012. aug. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy az ügyvédek korrektek. Sőt...

Nehogy azt hidd, hogy nem tapasztalom én is, amiket írsz.


De ettől még gazdasági oldalról igenis megértem a munkáltatókat, ha megnézik, ki mennyibe kerülne nekik. Mint mondtam, nem egyetlen szempontként, hanem egy szempontként a sok közül. Középiskolában végig közgazdaságtant tanultam, már csak ilyen vagyon, keresem a racionalitást.


Ennek nincs köze az ügyvédekhez, ugyanis az nem racionalitás, hanem szemétség, amit csinálnak, erre más szó nincs.

2012. aug. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

De nem érted?

Pont ezt írtam, hogy a START kártya az csak azoknál a munkáltatóknál számít, akik jellemzően csak minimálbért akarnak fizetni, vagy azt se. Ilyen az ügyvédúrhölgy, ilyen a TESCOS árufeltöltő, ilyen a szalagmunka a gyárban.


De egy normális munkakörben, ahol a cég azt nézi, hogy neki mi a legjobb, ott pont leszarják a startkártyát.


Egy mérnöknél nem nézik a startkártyát, mert tökmindegy nekik, hogy most 10ezerrel kevesebb adó vagy több, mikor a fizetés amúgyis 350-1 millió között mozog, őket azt érdekli, hogy elvégezze a munkát, amiből a cégnek milliós profitja lesz.


Ugyanez programozónál, építésznél, webdesignernél, managernél, anyámkínjánál. Kb. úgy fogd fel, mint amikor bemész egy egy jó laptopot vásárolni, akkor nem azt nézed, hogy most ez 10ezerrel kevesebb, vagy több, hanem hogy oké, ez drágább, jó, de mit is tud? Aha, ez tudja pluszban ezt, meg tudja azt, megbízható márka, hát akkor már inkább fizetek pár tízezerrel többet, de nekem ne kelljen állandóan a szervizbe rohangálnom, mert lerohad, meg nem fizetik ki a garanciát, stb.


Így megy ez a munkaerőpiacon is. Egy nulla tapasztalattal rendelkező START kártyás induló az egy elég kockázatos befektetés, aki lehet, hogy 1 hét múlva lelép, nem válik be, ki kell rúgni, stb.


Egy referenciával rendelkező, munkatapasztalattal bíró munkavállaló ennél többet ér, akkor is, ha kicsit többe kerül. És ilyen munkaköröknél ez a 10ezer forint pluszminusz ez semmit nem számít, mikor amúgyis több százezerről indul a fizetés.


A START kártya csak ügyvédbojtárságnál számít, meg tipikus alja fizikai munkáknál.

2012. aug. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy másik perspektíva ,hogy a pályakezdők pedig rohadtul lesz@rják mi motiválta a munkáltaót ,hogy őt válassza,ha az az ő fizetésén nem fog meglátszani.

Pályakezdőként nem volt tapasztalatom,így ledolgoztam egy évet a szakmai gyakomon felül ,teljesen ingyen és még így sem kellettem sehova mert "miért csak ennyi van" .Nyílván 5-6 évet kellene dolgoznia egy huszonéves fiatalnak,hogy végre alkalmazzák. és ez azóta csak rosszabb lett.A munkáltatók egy része,és nem csak az utcaseprés-menedszerek eddig is roh@dékok voltak,irrális elvárások,legyél szemtelenül fiatal,de tapasztalt,és családot még véletlenül se akarjál a közeljövőben.

Ha a start kárya ezen segít,én áldásomat adom rá,nem értem a felháborodottságot.

2012. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!