Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Stewardess vagy egy idegenveze...

Biaa*-* kérdése:

Stewardess vagy egy idegenvezető keres jobban? Melyiknek kell többet tanulni?

Figyelt kérdés
mind kettő szakmába gondolkodtam már és nem tudom eldönteni,hog melyiket valasszam.mindkettonek alkalmas vagyok. melyik keres jobban? melyiknek kell tobbet tanulni? mit kell elvegzni ezekhez?milyen iskolakat? irjatok le mindent amit tudni kell legyszi.
2012. aug. 4. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Ha már azzal kezded hogy melyiknek kell többet tanulni az régen rossz. A tanulás munka. A munkáért jár pénz. Több munkáért, több pénz. Ennyi.
2012. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
na figyi..tudom,hogy hol kell tanulni.egy gimi és utána egy okj-s képzés.a nagynéném stewardess és csak kíváncsi voltam a válaszokra..
2012. aug. 4. 14:45
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Akkor miért nem a nagynénédet kérdezed meg? Azért elég nagyképű kijelentés, hogy mindkettőnek alkalmas vagy!
2012. aug. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak tudnám, miért törölte a másodikat a moderátor. Semmi oka nem volt rá.
2012. aug. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak hogy értelmes választ is kapj:

Én idegenvezető vagyok, illetve megcsináltam a szakmát, de soha egy percet sem dolgoztam benne. Nagyon nehéz vele munkát találni, mivel nem egy nehéz képzés, így sokan megcsinálják, rengetegen vagyunk. Az első órán az egyik tanárnőm, aki akkor az Országos Idegenvezető Szövetség elnöke volt, azzal kezdte, hogy ebből a munkából nagyon nehéz megélni. Úgy működik jól, ha mellette vállalsz tolmácsolást is például, úgy viszont már a kettő együtt nagyon jól tud szuperálni.

És ami a másik szakmát illeti amit említettél... Nos, én épp stewardessnek készülök, szóval ha van erről valami információd, elsőkézből a rokonság által, azt nagyon megköszönném, akár privát üzenetben is :)

2012. aug. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!