Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1 év munkaviszony után van...

1 év munkaviszony után van végkielégítés? Illetve ha a cég csődöt jelent?

Figyelt kérdés

1,5 év munkaviszony után jár végkielégítés? Illetve mi van, ha a cég csődbe megy akkor mi a helyzet?


És azt jól tudom, hogy csak akkor jár bármi (ill. munkanélküli) ha a cég mond fel nekem (tehát nem közös megegyezés pl.)



2012. aug. 5. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:
3 év alatt nincs végkielégítés, és utána is csak 1 havi pénz jár. Komolyabb végkielégítéshez akár 10-15 évet is le kell húzni ugyanott.
2012. aug. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előzőhöz csatlakozom, valamint közös megegyezés esetén is jogosult vagy álláskeresési járadékra (ha az egyéb feltételeknek is megfelelsz). Akkor nem vagy jogosult rá, ha Te mondasz fel a munkáltatónak.
2012. aug. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


És nekem mi a "jobb" ha a munkáltató csődbe megy?


Ha aláírok egy közös megegyezést és eljövök vagy ha rendesen felmondanak nekem csőd miatt?

2012. aug. 6. 09:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel 1,5 év után amúgy sem jár végkielégítés, ezért ebből a szempontból is, és más szempontból is mindegy, hogy közös megegyezéssel, vagy a munkáltató általi felmondással szűnik meg a munkaviszonyod.


A csődeljárást(inkább felszámolási eljárás, a kettő között van némi különbség jogilag is, és egyéb téren) én nem ajánlanám. A fentiek tekintetében lényegtelen, viszont nem biztos, hogy a járandóságaidat teljes mértékben meg fogod kapni, mire véget ér a felszámolási eljárás. Bár első körben rögtön elbocsátják a felesleges dolgozókat.

A munkahelyi légkört, szituációt, a további lehetőségeidet csak Te ismered, Neked kell eldönteni, hogy mi a jobb Neked.

2012. aug. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!