Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy munkahelyen ami bejelentet...

Egy munkahelyen ami bejelentett mi az hogy nincs táppénz meg fizetett szabadnapok?

Figyelt kérdés
Ilyen tényleg létezi?
2012. aug. 6. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
A személy- és vagyonőr állásoknál ez teljesen általános sajnos, szóval elég gyakran előfordul.
2012. aug. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem létezik. Simán fel lehetne jelenteni.
2012. aug. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A munkatörvény könyve szerint nem létezik ilyen, de a vállalkozó simán megteheti hogy ezt kijelenti. Elmehetsz táppénzre,sőt szabira is, de ne csodálkozz ha nem kapsz pénzt, vagy amikor visszamész elküld mondvacsinált okokkal. Tudod senki nem pótolhatatlan.
2012. aug. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ruházati eladó munkakörben :(
2012. aug. 6. 20:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Törvényesen ilyen nincs.

De az életben nem kevés helyen sajnos mégis meg meri tenni a munkáltató. Ezeket és a hasonlókat kellene felnyomni a Munkaügyi Felügyelőségen, hátha helyreállna a rend az országban ilyen szempontból már végre, és nem élhetne vissza helyzeti fölényével sok szemét foglalkoztató.

2012. aug. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

ma 08:43

Igazad van. fel kéne jelenteni őket. De mindenki tudja hogy senki nem fogja feljelenteni. Hogy miért?? Erre az egyik haverom adta meg a választ aki szintén ilyen helyen dolgozik. Ő mondta,hogy amint panaszkodna a főnökének,másnap már nem kéne dolgoznia. Ha elmenne a munkaügyi bíróságra akkor sem érne semmit,mert az ő szava lenne a főnök és az összes kollégája szava ellen. Egyik kollégája sem fog mellé állni,elmondani az igazságot,mert a legtöbbjük családos ember, gyerekekkel és örül hogy legalább minden hónapban rendesen kifizetik a bérét. Nem akarja senki elveszíteni az állást. Olyan meg soha nem fog megtörténni hogy minden kolléga felálljon,ott hagyja a melót,és elmenjen pereskedni..Addig miből él??? Onnantól kezdve még állást sem fog találni,mert egyik cég sem fogja alkalmazni..(hülye lesz felvenni,ha nem képes alkalmazkodni a főnök kénye-kedvének)

Mint írtam: Senki sem pótolhatatlan, és bárkit be lehet tanítani bármire..(na jó itt nem a komoly állásokra gondolok mint orvos vagy mérnök) De eladónak,összeszerelőnek, raktári melóba bárkit be lehet tanítani..

2012. aug. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, akkor nem jelentett be.

Pereskedni nem érdemes, de egy feljelentést én azért csinálnék. Szeretik ezt a hatóságok, ha emiatt nem is büntetik meg, kimennek ellenőrizni, és úgyis találnak valamit. Most úgyis pénzbehajtás folyik.

Apu vállalkozó, és mindig belefut ilyenbe. Pl. volt nála egy ember, 1 hónapig dolgozott, majd kijelentette, hogy elmegy 2 hét szabira. Nem akarta elengedni, mert, hogy sok a munka, van valami szabály, hogy mennyivel előbb be kell jelenteni a szabiigényt. Az embert nem érdekelte, elment szabira. (Hiányszakma, megtetette, hogy ellentmond) Majd 2 hét múlva megjelent, hogy akkor ő már nem jönne tovább dolgozni, kéri a fizetését. A 2 hét szabit apu nem fizette ki, mivel 1 hónap munka után nem jár neki ennyi. A pasi kikelt magából, nagy ordítozás volt, majd feljelentette. Kijöttek ellenőrizni, megbírságolták, mert nincs kijelölt dohányzóhely, meg mit tudom én még, hogy mik miatt. Természetesen a felvetett dologban nem az embernek lett igaza, de azért a munkaadó ilyenkor mindig szív. Én nem vagyok annak a híve, hogy mindenkit jelentgessünk fel, de ha velem szemét lenne a munkaadó, ne várjon semmi jót.

2012. aug. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mind a két utolsó válaszolóval teljesen egyetértek.

Mi dolgozók azt gondolnánk, hogy csak a munkáltatók tudnak tisztességtelenek, és szemetek lenni. Bizony sok dolgozó van, aki nem éppen egyenes úton jár, sokszor még akkor sem, amikor a foglalkoztatója minimum annyit megérdemelne...

2012. aug. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos el kell viselnem igaz csak most fogok kezdeni, de nincs más! 12 óra heti 5 napban reggel 9-től este 9-ig havi 19 munkanap és se fizetett szabi se táppénz. Mondták az ott dolgozók, hogy betegen is be kell menni, más különben kirúgnak. Jha igen és 80 Ft-ért... Szerintem örülök, ha élni fogok.
2012. aug. 13. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!