Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen nehéz elhelyezkedni?

Miért ilyen nehéz elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Idén, májusban végeztem a sulival. Már annyi mindennel próbálkoztam. Naponta vagy 30 helyre küldöm el az önéletrajzomat, személyesen is próbálkozok. Már olyan cégeknek is küldözgetem az önéletrajzom, akik nem hirdetnek állást. Tegnap voltam egy próbanapon, de fene se tudja, mi lesz. Voltam néhány interjún, de vagy nem feleltem meg vagy pedig mikor oda értem, tudtam meg, hogy a hirdetésben kicsit másképp volt meghirdetve az állás.

Na szóval a lényeg, hogy kétségbe vagyok esve, mert elég nehéz körülmények között élek, és majd megfeszülök már.

Tudom, hogy senki sem tud ezzel mit kezdeni, de már annyira kétségbe vagyok esve, hogy ki kellett írnom magamból. :(

Köszi a figyelmet. :)

21/L


2012. aug. 9. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:
57%

Ez azért van, mert manapság azt várják el a cégek, hogy 25 éves legyél 25 év munkatapasztalattal a hátad mögött. Ha nem esett le a tantusz:

- 25 év alatt az a bajuk, hogy miért nem jársz főiskolára, egyetemre

- 25-35 között az a bajuk, hogy a szüleid úgyis élnek még, majd ők eltartanak

- 35-50 között: nincs elég munkatapsztalatod

- 50 felett: ennyi idősen meg mit akarsz, túl öreg vagy már.


És persze 65 évesen jön a szokásos duma: "Mit akarsz te ennyi nyugdíjat, mikor alig dolgoztál életedben?"


Sajnos ez ellen nem tudsz mit tenni, ilyen az élet. Egyébként a kevés munkahely miatt van ez Magyarországon sajnos :-(

2012. aug. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát nekem éppen ma ment el még a maradék életkedvem is.

Egy ismerősöm, aki érettségizett ugyan, de semmi egyéb tanfolyamot nem végzett el eddigi életében,a matek érettségin is úgy rúgták át, egy olyan szuper állást kapott meg "csókja" miatt, amiről én még álmodni sem mernék. Én meg lediplomáztam, nyelvet tanultam és számos értelmesnek tűnő tanfolyam elvégzése van már mögöttem.

Ja és nincs állásom, mert nem kellek sehova 40 évesen. Na ennyit a mai magyar melóhelyzetről.

2012. aug. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!