Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi egy diplomás gyakornok...

Mennyi egy diplomás gyakornok minimálbére?

Figyelt kérdés
BSc-s diplomám van és egy hónapot dolgoztam egy vállalatnál diákként (mivel MSc-re megyek). A kérdésem arra vonatkozik, hogy ekkor a magasabb kategóriás fizetésűek közé tartozom-e? Gondolom a minimálbér időarányos (napi 4 órát dolgoztam) részét kapom meg, de nem mindegy, hogy a 70000 vagy a 110000 felét kapom-e meg. Köszönöm a válaszokat

2012. aug. 15. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy dolgoztál, hogy nem tudtad mennyi a fizetés?


Amúgy szakmai gyakorlatra nem is nagyon szoktak fizetni.

2012. aug. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én gyakornokként, még a régi rendszer 5 éves diplomájával egy fillért nem kaptam, csak a szomszédos iskolai menzán ebédet.

Ha minimálbére fizetnek, akkor mivel a munkához nyilván elvárás volt a szakképzettség, ezért a bruttó 108000 szakképzett minimál arányos összegét fogod kapni. Ennek a nettója a 70000. A szakképzetlen az 93e és 60e, de az Téged nem érint.

Viszont mivel gyakornok voltál nem kötelesek ezt adni, adhatnak kevesebbet (de akár többet) is.

2012. aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennyit kaptál? A diplomás fizetések területtől függően ált. 100 ezer felett vannak. Igen, ahogy írod, időarányos, ha a felét kaptad, amit a 8 órában melózó diplomás kollégád, akkor te is diplomás fizetést kaptál. Én is 4 órában melóztam 100.000-et kerestem gyakornokként, diplomások pedig 2-szer ennyit időben és fizetésben.
2012. aug. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még. Nincs minimális összeg. 4-6 hétig szoktak ingyen dolgoztatni gyakornokokat, van ahol 40-50 ezret adnak havonta, van ahol diákmunkásként dolgozol 700-900 forintos órabérben.
2012. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A cég fix keretből gazdálkodik, így az jár közel az igazsághoz, aki azt mondja, ők határozzák meg. Nem érdeklődtem a fizetés után, mert egyrészt alig akartak felvenni, másrészt a fő oka, hogy ott vagyok nem a pénz, hanem a szakmai tapasztalat szerzése.
2012. aug. 19. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!