Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen papírok, iratok kellene...

Milyen papírok, iratok kellenek Ausztriába? Milyen hátrányom származik ha a munkáltatóm nem enged el a próbaidő letöltése előtt és én mégis elmegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az első kérdésem, hogy Ausztriába szeretnék menni dolgozni és szeretném megtudni milyen személyes okmányokat, papírokat kérnek ott a munkáltatók. Feleslegesen nem szeretnék semmit vinni és egyben összekapcsolódik a második kérdésemmel, hogy a munkáltatótól kapott papírokból is kérhetnek az osztrák munkaadók? Ha a munkaadóm nem enged el úgy, hogy nem töltöm le a felmondásomat és én mégis elmegyek papírok nélkül akkor milyen hátrányom származhat belőle. (azt tudom, hogy az addig ledogozott béremet nem kapom meg) Ezért is kérdeztem, hogy kérnek e az itthoni munkáltatói papírokból. Sajnos Ausztriában nem várnak 1 hónapot senkire és ezért nehéz munkahelyet váltani, de előre sem szeretnék felmondani mert nem tudom mikor találok ott állást. Aki volt hasonló helyzetben kérem írja meg. Köszönöm

2012. aug. 16. 09:26
 1/2 anonim válasza:
Én pár hetet dolgoztam nyár elején Ausztriában, nem kellettek hozzá az előző (magyar) munkahelyem papírjai. Szeptembertől újra Ausztriában fogok egy másik helyen dolgozni. Ami kellett hozzá: a bejelentéshez a lakcímkártya hivatalos fordítása, kinti folyószámlaszám (illetve ott kártyaszámnak hívják, a Raiffeisenben csináltattam, Nickelsdorfban, ott még magyarul is beszélnek) és az E Card, de ezt a munkáltatóm intézte. 2 nap alatt megvolt a bejelentés. A 2. kérdésre sajnos nem tudok válaszolni, nem tudom milyen hátránya lehet, valószínű, hogy csak a munkabér megvonás.
2012. aug. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A lakcímkártya hivatalos fordításával megleptél, ezt még nem hallottam senkitől. Sok sikert az új munkádhoz. Remélem hamarosan én is ezt írhatom.
2012. aug. 23. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!