Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Telemarketinges munka mit...

Telemarketinges munka mit jelent pontosan? értékesítés? Vagy nem feltétlen?

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Telefonon zaklatod az embereket különböző ajánlatokkal, mint pl. angol nyelvtanfolyam, vagy nyaralás, esetleg borotvakészlet....... Csak akkor vállald el, ha jók az idegeid, és nem veszed a lelkedre egyes emberek reakcióit.
2012. aug. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 geobarbi ***** válasza:
Jól írja az előző, de azért más is lehet. Én pl. (sajnos) telemarketinges vagyok, de én nem hideg hívásokat csinálok, tehát olyan személyeket hívok fel, akik várják a hívást, beregisztráltak már az adatbázisba önszántukból, mert érdekli őket a termék/lehetőség, így nem kell tukmálnom semmit, szimplán ismertetni az ajánlatot, és behívni a céghez egy megfelelő időpontban. Fix béres vagyok (csak hogy tudd, hogy létezik fix béres telemarketinges is). Így ez tök jó állás, csak papagáj-munka.
2012. szept. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó! Melyik cégnél dolgozol?
2013. máj. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Zaklatásként akkor éli meg az ügyfél a hívást, ha szarul csinálja az operátor. Ez kifejezetten olyan munkakör, ahova alkalmasnak kell lenni, ez nem megy akárkinek. Sok cég épp emiatt komolyan szűri a jelentkezőket. A telemarketing minden esetben értékesítést jelöl, ennek vannak ugyan ágazati, de a cél minden esetben az ún. direkt marketing: akkor is marketing, ha meglévő ügyfeleket hívsz, mert nem ő fordul közvetlenül tehozzád, hogy hajnyírót akar venni. Ha te keresed meg őt, bemutatod neki az ajánlatot és végül eladod neki, az akkor is direkt értékesítés, ha ő már előzetesen jelezte az érdeklődését. Van olyan is, hogy közvetlenül nem adsz el, hanem lényegében felkelted az érdeklődését az adott termékre: ilyenkor főleg cégeket hívsz és rábírod őket, hogy fogadják a személyes értékesítőt, aki majd konkrétan el fogja nekik adni a terméket. Ez ilyenkor időpont egyeztetés, ún. lead. Ez a legkönnyebb általában, hiszen nem kell az ügyfélnek egyelőre semmilyen kötelezettséget vállalnia. Egyébként ha jól csinálod, a legpattogósabb, legbunkóbb ügyfelet is meg lehet puhítani annyira, hogy visszavegyen az arcából és legalább végighallgassa az ajánlatot. Az a legnagyobb bravúr, amikor az ilyenből csinálsz értékesítést. Mert ilyen is van, de tényleg csak a legjobbaknak megy.
2013. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Tök mindegy mekkora "sztár" vagy, akkor is rádb_szom a telefont, ha ilyen sz_rral zaklatsz kéretlenül. Nekem ne merítsd az aksimat az undorító pénzlehúzós próbálkozásaiddal.
2015. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sokszor a felhívott ügyfél sem tudja, mit tegyen. Volt, hogy miután előre közõltem vele, nem vásárolok semmit, próbált rábeszélni tõbféle dologra. Végighallgattam a mondanivalóját, és újra közõltem, hogy nem kérek semmit. Begurult, hogy miért hagytam annyit beszélni. Ha lerázom azonnal, az is probléma,azt kéri, hallgassam végig, utána is ráérek nemet mondani. Most akkor mi van?

Szóval, ez általában nem az álommeló, őszintén sajnálom, ha valaki kényszerből kénytelen elvállalni.

Egy ismerősõm nagyon jól végezte ezt a munkát, nem hívta naponta az ūgyfeleit, csak ha már eltelt egy hónap. Mindig érdeklődött, hogy vált be a termék, tanácsot adott, mit érdemes venni stb. Már nincs a cégnél, nem találták elég " hatékonynak." Az ügyfelet akár naponta is lehet hívogatni- mondták a főnökei. (sic)

2021. aug. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!