Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi havi nettó fizetéssel...

Mennyi havi nettó fizetéssel lennél elégedett?

Figyelt kérdés
Kérlek ne elrugaszkodott dolgokat írjatok (nettó 10 millió), hanem amiből lazán kijönne a kaja, rezsi, havi egyéb kiadások: gyógyszer, ruha, cipő, csizma...stb. Nem kéne gondolkodni, hogy ha elromlik a hűtő, akkor miből lehetne újat venni, vagy ha jön egy karácsony, azt miből...és még félre is tudnátok tenni?

2012. aug. 28. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én már 200ezerrel is elégedett lennék, pedig abból az összes fent említett dolog nem jön ki. 115 ezret keresek, de semmire nem elég. És még csak nem is minimálbér, vagy anyósom 51 ezer forintos nyugdíja.

300 ezerrel a talaj felett tíz centivel járnék boldogságomban. Afelett pedig... annyi pénzt még nem is láttam. :)

2012. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nettó 300 nekem is jöhetne! :-)
2012. aug. 28. 12:40
 3/12 anonim ***** válasza:
szerintem is olyan nettó 300-nál kezdődik, ahol már emberi módon lehetne élni. jó lenne, ha ez lenne a minimálbér (nyilván sose lesz), mert ez alatt az emberek csak tengődnek. e felett meg lehet már normális fizetésről beszélni, igazán elégedett én olyan 500 nettóval lennék, abból már európai módon lehetne élni, sőt tervezni.
2012. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Érdekes, hogy itthon a kezdő orvos keresi az említett minimálbért, ugyanakkor a targoncás ismerősöm egy decensebb munkaviszony után már megkeresi az ugyancsak említett 300 ezret :)

Megkérdezhetem a kérdezőt és a válaszolókat is, hogy amit leírtatok milyen családszerkezettel, esetleg milyen munkaviszonnyal írtátok le? Csupán érdeklődésből.

2012. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, élettársi kapcsolat, nincs gyermek (és bele sem merek gondolni, mi lenne, ha lenne). Mármint anyagi szempontból. Tudom, hogy mindenki megoldja, mindenki kijön valahogy a kevésből is, de rettegek, hogy nem tudok(-nék) neki mindent megadni. Gyermekként szerényen éltünk, megvolt minden szükséges, de a mai napig emlékszem a szüleimre, ahogy éjszakába nyúlóan ültek a konyhaasztalnál, és rendezgették a csekkeket, számlákat, sosem felejtem el anyám aggódó arcát, meg úgy egyébként, nem is akarok belemenni, csak félek, hogy nekem is így lenne. Én bármikor hajlandó vagyok egy vajas kenyeret vacsorázni, de annyira félek, hogy nekem is azt kellene adni a gyereknek. Elkalandoztam, ne haragudjatok.
2012. aug. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
félmillió
2012. aug. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
400 ezerre gondoltam, abból már vígan lehetne élni szerintem
2012. aug. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
350.000 Ft
2012. aug. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nettó 300.
2012. aug. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyetértek a 3. válaszolóval.
2012. aug. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!