Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Biológusként mik az esélyeim...

Biológusként mik az esélyeim az álláspiacon?

Figyelt kérdés

kacérkodok a gondolattal, hogy annak tanuljak.

a gyógyszerész lenne a másik, de a kémiával nagyon nem vagyok jó barátságban, ezért az sztem ugrik...:/

műszaki területen tanultam eddig, de rájöttem nem ez ami engem érdekel.



2012. aug. 30. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az unokahúgom bent maradt az egyetemen tanársegédként, ő elégedett az állásával.
2012. aug. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha a kémiával hadilábon állsz akkor a biológia szak sem lesz neked való.
2012. aug. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Budapesten talán van esély, de egyébként nem valami keresett. Gyógyszerészként jobb lehet az élet, kémia viszont van mindenhol.
2012. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de bioszba csak kevesebb a kémia nem? hát gyógyszerésznél tuti sok...
2012. aug. 30. 21:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Itt nem a kevesebben van a hangsúly, hanem hogy van és az ugyanolyan nehéz.... Ha nem megy, akkor itt meghalsz meg gyógyszerészen is...
2012. aug. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ökológusként pl. elmehetsz a Tescoba árufeltöltőnek.
2012. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

megy, csak nemszeretem, és nehezen tanulom..:/

középsuliba 4 es voltab belőle egy szigorú tanárnál.

joerre nemlehet alapozni, de azt nemtudom emnnyire van jelen a képzésbe a biosz....

2012. aug. 31. 21:11
 8/12 anonim ***** válasza:
Úgy érted képzésben... Hát biológus szakon eléggé jelen van a képzésben a biosz.
2012. aug. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jó, félretéve a szemétkedést. Vegyész vagyok egyébként. Én láttam mennyi baromságot tanulnak a biológusok, aminek semmi hasznát nem veszik később. Az összes létező állat és növény neve latinul, meg anatómia és sok ilyen hasonló fincsi dolog. Ja és kémia is rengeteg. Szerintem nagyon nehéz a biológus szak. Elhelyezkedni pedig nagyon nehéz vele. Magyarországon ökológus nem kell, és a biológusok 90 %-a erre szakosodik, legalábbis 1-2 éve még ez volt a tendencia. Biotechnológus és molekuláris vagy mikrobiológus szakirány van még, de oda csak a legjobbak kerülnek. Ők bent is tudnak maradni általában az egyetemen kutatóként , de ez a felvett biológus hallgatók létszámának töredéke csak. Aki normál biológusként kerül ki az egyetemről az nehezen talál állást vagy egyáltalán nem, így kénytelen olyan munkát vállalni, amihez diploma sem kell. Ha esetleg van kiemelkedő angol vagy egyéb nyelvtudásod, akkor bekerülhetsz gyógyszergyárba, de nem kutatónak hanem törszkönyvezőnek, ami papírmunka és ebben a munkakörben is inkább a gyógyszerészeket és a vegyészeket részesítik előnyben. Mit szeretnél pontosan dolgozni? Megmondom mi kell hozzá pontosan.
2012. aug. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

az anatómia, meg latin nevekkel semmi gondom sincsen..az érdekel, és szeretem nagyon :) bioszból is érettségiztem, jelesre 3 éve.

csak a kémiát utálom...gyógyszerész is szivesen lennék, csak az a baj, hogy nagyonmagasak a ponthatárok oda...:/

szakosodni fogalmam sincs mire mennék, cska azt tudom ,ohgy a biosz érdekel, mindig is abból voltam jó, ez az ami leköt.

2 évet csináltama gépészmérnöki fősulit...de egyszerűen hányok tőle...nem érdekel, utálom, minden egyes tárgyat, fizika matak, műszaki rajz, anyagismeret, előgyártás iylenek FÚJ. lehet több jövö van ebbe, de ha egyszer már attól undorom van, hogy rágondolok a tantárgyra? :/

2012. szept. 1. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!